Desítky vystavovatelů a bohatý kulturní program, navštívili jsme 15. Veletrh sociálních služeb v Bruntále

Velký sál bruntálského Společenského domu byl plný života. Svou činnost zde na Veletrhu sociálních služeb prezentovali poskytovatelé sociálních služeb ve městě.

Veletrh sociálních služeb patří k tradičním akcím města Bruntálu. Před patnácti lety začínal jako veletrh zdraví.

„Vývoj ukázal, že se jedná nejenom o zdraví, které je nejdůležitější, ale i o poskytování sociálních a návazných služeb,“ vysvětluje Alena Pajkošová, vedoucí oddělení kultury MěÚ Bruntál.

Poskytovatelů sociálních služeb je v Bruntále několik desítek. Naprostá většina jich využila možnosti pochlubit se na veletrhu tím, co pro potřebné dělají.

„Standardně máme v nabídce prezentaci poskytovatelů sociálních služeb registrovaných, kteří působí na území města Bruntálu, ale i nabídku organizací a osob, které se věnují činnostem v oblasti sociální a zdravotnictví, podpoře, péči nebo informovanosti v téhle oblasti, prevenci“ popisuje vedoucí Odboru sociálních věcí MěÚ Bruntál Ivana Májková.

Pořadatelé zajistili účast také třeba doktora Velety, který se zabývá taneční terapií pro seniory a pracovníků Univerzity Palackého v Olomouci, kteří předváděli sporty určené pro postižené. K těm patří třeba „boccia“.

„Je to sport i pro lidi s nejtěžším typem tělesného postižení, i pro lidi co třeba nedokážou třeba hrát rukama, kteří pak používají další pomůcku, takové tykadélko na hlavě. Princip hry je velmi podobný jako pétanque,“ doplňuje Michal Šmíd z ÚP Olonouc.

Veletrh zdraví a sociálních služeb patří k největším akcím odboru sociálních věcí bruntálské radnice. Vedení města nasazení pracovníků při přípravě a průběhu veletrhu oceňuje.

„Já věřím, že každý návštěvník si najde své, že určitě bude obohacen o další poznatky a do budoucna bude vědět, kam se má obrátit. Samozřejmě poděkování patří celému odboru sociálních věcí, samozřejmě i konkrétním pracovníkům, kterým se podařilo v nouzových podmínkách nachystat celou tuto akci,“ dodává místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

Veletrh se původně konal o víkendu. Čas ukázal, že je výhodnější konat jej v pracovní den.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 13.10. 23:02
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

23.10. 17:00 - 13.10. 23:02
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 13.10. 23:02
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu