Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci z Bohumína museli použít služební zbraň k varování prchajícího řidiče

K použití služební zbraně museli ve čtvrtek přistoupit bohumínští strážníci. Řidič Fiatu Punto, který před nimi ujížděl, totiž po nehodě utíkal ozbrojený nožem. Přes snahu strážníků se podezřelému podařilo zmizet v těžce přístupném terénu.

Ani čtyři varovné výstřely nedokázaly zastavit řidiče, který ve čtvrtek dopoledne ujížděl hlídce městské policie z Bohumína. Střelba vylekala občany z lokality za kapličkou poblíž Opletalovy ulice. 

“Ráno houkala auta. Pak jsem slyšela střelbu a štěkat psa. Nevěděla jsem, co se děje,” řekla žena, která v místě bydlí. 

“Při výkonu hlídkové činnosti jako motohlídka jsme si všimli vozidla, o kterém jsme již z minulosti věděli, že je řízeno osobou, která užívá návykové látky. Vozidlo před námi začalo zrychlovat, kdy jsme použili na modrá výstražná světla a zvukové znamení k zastavení. Řidič však nereagoval,” popsal strážní Jiří Nikliborc.

Ve slepé ulici řidič lehce havaroval do plotu a začal před strážníky utíkat s nožem v ruce. Strážník proto použil svůj kolt a muže varoval čtyřmi výstřely. 

“Když jsem si všiml, že muž v ruce svírá nůž, vyhodnotil jsem situaci tak, že jsem použil donucovací prostředek - varovný výstřel do vzduchu. Muž pak nůž odhodil, ale dále utíkal k nedaleké trati. Tam se ztratil v porostu," dodal strážník. 

Případ si k vyšetřování převzala republiková policie. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy