Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové rentgeny si poradí i se snímkováním velmi obézních pacientů, a to až do 300 kilogramů

V Nemocnici Třinec byl ve čtvrtek odpoledne slavnostně zahájen provoz rekonstruovaného radiodiagnostického oddělení. Moderní plně polohovatelné digitální rentgeny ocení pacienti i zdravotnický personál.


Do modernizace radiodiagnostického oddělení investovala krajská nemocnice v Třinci více než 30 milionů korun.

“Součástí rekonstrukce byl nákup dalšího ultrazvukového přístroje vyšší kategorie. Celková výše zakázky dosáhla 32,5 milionu korun, z toho 27 milionů jsme získali ze strukturálních fondů Evropské unie. Zbylých 5,5 milionu na stavební úpravy nám poskytl náš zřizovatel Moravskoslezský kraj,” řekl ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Matušek.

“Tady se nejednalo jenom jenom o přístrojovou techniku, ale ty stavební úpravy, které byly, ač to není zcela vidět, řádově asi 5,5 milionu korun. My jsme obměňovali techniku, která tady byla stávající, ale proto, abychom mohli využít přístroje, které tady máme, museli jsme upravovat statiku těchto místností. Jednotlivé zavěšení těch přístrojů bylo provedeno úplně nově,” vysvětlil provozně-technický náměstek ředitele nemocnice Jaroslav Brzyszkowski. 

Ve srovnání se starými přístroji jsou moderní rentgeny k pacientům šetrnější a zdravotníci oceňují jejich širokou polohovatelnost a díky plné digitalizaci také rychlost zpracování snímků. 

“Ve srovnání s původními konvenčními přístroji jsou tyto modernější přístroje lepší zejména v úspoře času. Je tam redukce dávky pro pacienty, celý proces rentgenování je daleko komfortnější a rychlejší. Můžeme říct, že ta kompaktnosti je nejen ze strany pacienta, ale i samotného obsluhujícího personálu,” dodal náměstek Jaroslav Brzyszkowski. 

Na novém rentgenu mohou podstoupit vyšetření i silně obézní pacienti, a to až do hmotnosti 300 kilogramů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy