Chaos v křižovatkách. V Třinci scházejí nebo přebývají dopravní značky

Několik křižovatek v Třinci má nesprávné dopravní značení. Řidiči v nich nevědí, kdo má přednost. Úředníci magistrátu už situaci prověřují.

Značkami nebo pravidlem přednosti zprava? Takový rébus nabízejí některé křižovatky v Třinci. 

Město označilo jen vedlejší silnice, zatímco ty hlavní zůstaly bez označení. Za určitých situací to může vést k nehodě a vinu by pak mohl nést i magistrát. 

“Buď se tedy řidič má řídit svislým dopravním značením, nebo by měl používat pravidlo přednosti zprava jedoucích vozidel. Trendem poslední doby v zastavěných oblastech je snižovat množství dopravních značek. Mělo by to vést k tomu, že řidič se bude chovat ohleduplněji vůči ostatním. Tím, že nejsou značky, musí dávat přednost zprava a snahou je tedy zklidnit dopravní situaci, zejména rychlost projíždějících vozidel. Po odstranění dopravního značení máme ze zkušenosti výsledky, že opravdu dochází ke zklidnění dopravy, což je přínosem,” vysvětlil koordinátor Besipu pro MS kraj Pavel Blahut.

Dopravní značení v křižovatkách musí být podle předpisů vždy jednoznačné a nezpochybnitelné. Řidiči mají na reakci zpravidla jen několik sekund, kdy se rozhodují, zda mají přednost nebo jim ji naopak dávají jiní řidiči. 

Radnice už dopravní značení prověřuje a měla by zjednat nápravu. 

“Pracovníci Odboru dopravy třineckého magistrátu danou situaci prověří přímo v terénu,” přislíbila mluvčí města Třince Šárka Szlaurová.

O výsledku budeme informovat.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků