Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chaos v křižovatkách. V Třinci scházejí nebo přebývají dopravní značky

Několik křižovatek v Třinci má nesprávné dopravní značení. Řidiči v nich nevědí, kdo má přednost. Úředníci magistrátu už situaci prověřují.

Značkami nebo pravidlem přednosti zprava? Takový rébus nabízejí některé křižovatky v Třinci. 

Město označilo jen vedlejší silnice, zatímco ty hlavní zůstaly bez označení. Za určitých situací to může vést k nehodě a vinu by pak mohl nést i magistrát. 

“Buď se tedy řidič má řídit svislým dopravním značením, nebo by měl používat pravidlo přednosti zprava jedoucích vozidel. Trendem poslední doby v zastavěných oblastech je snižovat množství dopravních značek. Mělo by to vést k tomu, že řidič se bude chovat ohleduplněji vůči ostatním. Tím, že nejsou značky, musí dávat přednost zprava a snahou je tedy zklidnit dopravní situaci, zejména rychlost projíždějících vozidel. Po odstranění dopravního značení máme ze zkušenosti výsledky, že opravdu dochází ke zklidnění dopravy, což je přínosem,” vysvětlil koordinátor Besipu pro MS kraj Pavel Blahut.

Dopravní značení v křižovatkách musí být podle předpisů vždy jednoznačné a nezpochybnitelné. Řidiči mají na reakci zpravidla jen několik sekund, kdy se rozhodují, zda mají přednost nebo jim ji naopak dávají jiní řidiči. 

Radnice už dopravní značení prověřuje a měla by zjednat nápravu. 

“Pracovníci Odboru dopravy třineckého magistrátu danou situaci prověří přímo v terénu,” přislíbila mluvčí města Třince Šárka Szlaurová.

O výsledku budeme informovat.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

FAST Integration, s.r.o.

od 18 500 do 30 400 Kč/měsíc

Detail

Anheuser-Busch InBev Czech s.r.o. - PRAHA

od 90 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola, Česká Lípa, Šluknovská 2904, příspěvková organizace

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků