Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději kradou z aut katalyzátory. Drahé kovy z jejich útrob prodávají ve sběrnách

Jen několik minut stačí zručnému zloději k tomu, aby z výfukového potrubí pod automobilem odmontoval katalyzátor. Několik zlodějů už policie dopadla a čeká je trest.

Pouhých pět minut a žádný hluk. Tak vypadá krádež katalyzátoru z výfukového potrubí automobilu na parkovišti. Policisté už několik zlodějů dopadli a zjistili, že katalyzátory kradli v kteroukoli denní dobu. 

“Osmadvacetiletý muž se měl v době od listopadu loňského roku dopustit sedmi krádeží katalyzátorů ze zaparkovaných vozidel, které následně rozprodal. V jednom případě se měl pokusit o krádež kol ze zaparkovaného vozidla, byl však vyrušen majitelem a z místa utekl. Trestnou činnost měl páchat nejen na Karvinsku, ale také na Opavsku, nebo v Ostravě. Celkem měl způsobit škodu za více jak padesát tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádež, za což mu může být uložen až pětiletý trest odnětí svobody,” řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Zatímco majitel automobilu musí v servise za opravu zaplatit i desítky tisíc korun, zloděj za získané barevné kovy z vykuchaného katalyzátoru dostane ve sběrně pár stovek. 

“Pro zručného člověka je krádež katalyzátoru otázka 5 minut a samotná krádež nezpůsobuje žádný hluk. Sami máme zkušenost, kdy přijel klient, kterému zloději z auta ukradli katalyzátor. Měnili jsme mu ho za nový. Pohybuje se to od 6 třeba až do 40 tisíc korun,” popsal havířovský automechanik Marek Górecki. 

Naše hlídky dostaly informaci z dispečinku, kdy nás požádala Policie ČR o spolupráci v pátrání po konkrétním vozidle. Toto vozidlo včetně osádky jedna hlídka na Šumbarku našla, osádku zadržela a předala Policii ČR,” dodal ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy