Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motoristé si stěžují na cesty plné děr, o které si likvidují pneumatiky. Cestáři slibují opravu

Jako v pasti se cítí řidiči, kteří se na silnicích v regionu jen stěží vyhýbají výtlukům. Opravdu velmi nepříjemné výtluky se vytvořily na hlavním tahu ke slovenské hranici. Někteří řidiči si tam měli o ostré hrany děr v asfaltu poškodit pneumatiky.

Hlavní tah spojující Ostravsko se Slovenskem je děravý jako ementál. V asfaltovém povrchu frekventované silnice mezi Hnojníkem a Mosty u Jablunkova se v posledních týdnech vytvořilo několik hlubokých výtluků. 

“Jako, díry jsou a je jich více ,než loni, a to ještě nezačala zima,” postěžoval si jeden řidič. 

“Je to hrůza. Je to šílené. Člověk potom jezdí častěji opravovat do servisu. Je to něco strašného, něco by se s tím mělo dělat,” dodal druhý motorista. 

Některé výtluky jsou hluboké až 10 centimetrů a mají ostré hrany. Cestáři sice výtluky označili, ale řidiči se jim často nemohou nebo nestačí vyhnout. 

Několik motoristů se na sociálních sítích svěřilo, že si právě o tyto výtluky poškodili pneumatiky. 

Častějším projížděním výtluků dochází k poškozování více částí podvozku. Na větších nerovnostech mohou být poškozeny i pneumatiky, dochází k poškození tlumičů, kulových čepů a dalších částí,” řekl automechanik Petr Maršálek.  

Podle správce silnice budou výtluky opraveny v horizontu nejbližších dnů. 

“Majetkový správce silnic I/11 a I/68 v současné době připravuje provedení nejnutnějších oprav krytu obou komunikací tak, aby byla zajištěna bezpečnost silničního provozu a jejich sjízdnost. Údržbové práce na silnici I/11 budou probíhat v tomto týdnu, na silnici I/68 v týdnu následujícím z důvodu kolize s probíhajícími průzkumnými diagnostickými pracemi na totožném úseku. Po zahájení stavební sezóny 2020 budou provizorní opravy na silnici I/11 nahrazeny definitivními, silnice I/68 bude v rámci výkonu majetkové správy svěřené silniční sítě rekonstruována celkově,” uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

Do opravy musí být řidiči velmi ostražití, aby si nepoškodili své automobily.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy