Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při nehodě na D1 u Ostravy byla zastavena doprava v obou směrech a poškozen byl i pilíř železničního mostu

AKTUALIZOVÁNO/ Nehoda tří vozidel, z toho jednoho kamionu a dodávky, zablokovala v pátek ráno dálnici D1 na 338. kilometru v lokalitě na úrovni Bílovce a Velkých Albrechtic.

Nehoda se stala o půl čtvrté ráno. Podle informací serveru dopravniinfo.cz byly zablokovány oba směry. Kamion se dřevem se po kolizi převrátil na silnici a z návěsu se vysypaly nařezané klády. 

Při nehodě byl poškozen i pilíř železničního mostu nad dálnicí. 

K zásahu byly bezprostředně po ohlášení vyslány záchranné složky. Rozsah zranění účastníků kolize zatím nebyl upřesněn, jednoho zraněného transportoval do nemocnice vrtulník. 

"Celkem šest jednotek hasičů zasahovalo od pátečního brzkého rána až do pátečního dopoledne (21.2.2020) – bezmála šest hodin - na dálnici D1 u Velkých Albrechtic (okres Nový Jičín), kde polský kamion Scania, naložený smrkovými kládami, prorazil středová svodidla. Do jeho nákladu pak měla v opačném směru narazit polská dodávka. Kamion poničil zhruba šedesát metrů středových svodidel. Mělo dojít rovněž k poškození mostu v místě nehody. Zraněni byli oba řidiči. Pro jednoho přiletěl vrtulník LZS. Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pátek krátce před půl čtvrtou ranní. Na 338. km dálnice D1 vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec, Nový Jičín, Ostrava- Zábřeh a Ostrava-Přívoz, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Bílovec a Studénka. Vyvrácený kamion ležel při jejich příjezdu ve srolovaných středových svodidlech, část nákladu na silnici. Hasiči klády převáželi za krajní svodidla pomocí malého nakladače Bobcat, nebo přenášeli v rukou. Už za světla sem přijel kamion s velkými kleštěmi, kterými byly přeneseny za svodidla klády, které zůstaly pohromadě na korbě. Hasiči mezitím rozřezávali poničená svodidla, aby mohla soukromá vyprošťovací a odtahová služba kamion zvednout. Pak hasiči odčerpávali naftu z proražené nádrže Scanie a předali místo nehody Policii ČR. Na místě nehody pak mj. pracovala firma Ekoaqua – kvůli úniku nafty z proražených nádrží kamionu do půdy. Dálnice ve směru na Olomouc a Brno byla po dobu hasičského zásahu zcela uzavřená, odklon dopravy řídila Policie ČR, v opačném směru se jezdilo v jednom pruhu – odstavném. Hasiči silnici částečně uklidili," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Doprava byla vedena po objízdných trasách. Později byla dálnice částečně zprůjezdněna alespoň v jednom směru na Ostravu. 

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřují policisté. 

"Dnes po 3. hodině ranní došlo na dálnici D1, v katastru Velkých Albrechtic, k dopravní nehodě kamionu převážejícího náklad – dřevo. Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič jedoucí ve směru na Ostravu měl z prozatím nezjištěného důvodu (nelze vyloučit mikrospánek) narazit do středových svodidel, poškozen byl současně pilíř mostní konstrukce. Došlo k vysypání dřeva na komunikaci, a to především do protisměru, současně k nárazu dvou dalších vozidel do dřeva na silnici (jedno vozidlo jelo ve směru na Olomouc, druhé ve směru na Ostravu). Při nehodě došlo ke zranění osob. Vzhledem k vysypanému nákladu v jízdních pruzích ve směru na Olomouc odkláněli policisté dopravu, směřují řidiče na objízdné trasy. Ve směru opačném byl provoz částečně zachován, samozřejmě s určitým omezením. Policisté kromě zajišťování objízdné trasy provádějí na místě dokumentaci a zjišťují, vyhodnocují informace k dopravní nehodě, včetně míry zavinění. U žádného z řidičů nebylo zjištěno požití alkoholických nápojů. Předběžná škoda na kamionu a převáženém nákladu je vyčíslena na 950 000 korun, na dalších dvou vozidlech dosahuje po sečtení škoda 100 000 korun. Informacemi o škodě vzniklé na mostním pilíři policisté dosud nedisponují.," informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská. 

Likvidace následků nehody probíhala do odpoledních hodin. Zprůjezdnění dálnice bylo oznámeno po 13. hodině. 

Foto: Facebook a HZS MSK
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Na kole do Gruzie a zpět 7000 km /cestovatelský stand up

13.05. 17:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

VEREC TRADE s.r.o. - pracoviště

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

DOSMA, spol. s r.o. - Praha-východ

od 118 do 141 Kč/hod.

Detail

Družstvo JALTA CZ - pracoviště okres Pardubice

od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků