Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na další vlnu EET je připraveno v MS kraji minimum živnostníků. Čas mají jen do konce března.

Už v květnu začíná další vlna EET. Tentokrát se bude týkat především drobných živnostníků, ale také třeba taxikářů nebo pohřebáků. V Moravskoslezském kraji je na to zatím připraven pouze zlomek těchto lidí. Podle ministryně financí Aleny Schillerové je zatím stále stále dost času.

Elektronická evidence tržeb funguje v naší zemi už přes tři roky. Od 1. května přibude nově tato povinnost další skupině lidí a firem. Jde o tzv. 3. a 4. fázi do které spadají například vybraná řemesla, služby, výroba, ale také svobodná povolání, doprava, zemědělství a mnohé další. V našem regionu by se další fáze měla týkat asi 46 tisíců poplatníků. Připraven je zatím jen zlomek. "V tuto chvíli o certifikační údaje požádalo asi 1500 poplatníků, takže to není mnoho. Berme to ale tak, že do 1.5. je daleko a mnoho z nich to nechává na poslední chvíli," vysvětluje ministryně financí Alena Schillerová.

Ministryně se svým týmem v těchto týdnech objíždí celou zemi a pro zájemce pořádá konference k problematice EET. Součástí je i prezentace prodejců pokladen nebo třeba tiskáren a aplikací pro EET. Poplatníci už se prý s EET smířili a jejich dotazy jsou spíše praktické. "My jsme jako asociace EET od začátku podporovali, protože si skutečně myslíme, že to vede k jakémusi narovnání vztahů, což se ukazuje jako pravdivé," vysvětluje předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Dobeš.

Evidence se bude vztahovat na téměř všechny oblasti, ve kterých dochází k přijímání hotovosti.  EET má ale i několik výjimek, například vánoční prodej kaprů.
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

NILS s.r.o. - okres Beroun

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

YAKUBCHAK COMPANY s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 97 Kč/hod.

Detail

A.I.NOVBER s.r.o. - okres Pardubice

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků