Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti i zaměstnanci Alzheimercentra jsou v nejistotě. Dosud nemají výsledky testů na koronavirus

Několik dnů žijí v nejistotě klienti i zaměstnanci specializovaného Alzheimercentra v Ostravě-Vítkovicích. U jedné klientky byla potvrzena nákaza koronavirem. Domov však dosud nemá výsledky od všech ostatních klientů a pracovníků.

Nákaza koronavirem Covid-19 byla ve vítkovickém Alzheimercentru prokázána minulý týden. Klientka byla převezena do nemocnice a domov provedl veškerá nutná opatření. 

“Potvrzuji, že byl u nás jeden pozitivní nález u klientky, která byla převezena ze čtvrtku na pátek do Vítkovické nemocnice, a to z toho důvodu, že měla nespecifické příznaky a v rámci prevence jsme chtěli pacientku zajistit. Byl diagnostikován koronavirus a pacientka byla následně odeslána do Fakultní nemocnice Ostrava. My dodržujeme už dlouhodobě od počátku března nastavené bezpečnostní hygienické opatření v souladu s legislativou a v souladu s doporučením ministerstva zdravotnictví. Situace v centru je stabilizovaná,” uvedla ředitelka Alzheimercentra Ostrava Simona Lipovská. 

V sobotu provedl specializovaný tým odběry vzorků u všech klientů a také pracovníků. 

"Celkem musely být odebrány vzorky pětasedmdesáti klientům centra a osmi desítkám zaměstnancům. Záchranáři využili své vybavení pro mimořádnou událost, včetně stanu, který po postavení sloužil jako odběrové místo, do něhož postupně pracovníci Alzheimer centra přicházeli. Hromadný odběr prováděli záchranáři v minulých dnech již dvakrát, tento byl však svým rozsahem největší,” řekl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Hromadný odběr se konal také minulý týden v ostravském Domově seniorů IRIS. 

“Ta pozitivní zpráva je, že těch 8 pozitivních klientek, které jsou u nás,  se nám podařilo domluvit, že budou převezeny do nemocnic. Druhou zprávou je, že máme další pozitivní test. Netýká se však klientů, ale zaměstnankyně. Ale i v tom nedobrém je dobré to, že ta paní je již delší dobu v karanténě,” potvrdil ředitel Domova seniorů IRIS. MIchal Mariánek. 

Hygienici potvrzují, že nejvíce ohroženou skupinou obyvatelstva jsou právě starší a nemocní lidé.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail