Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci mají v době krize vlastní "linku důvěry", pracují na ní i Moravskoslezští záchranáři

V těžké situaci nemusíte zůstávat sami... jsme tu pro vás. Vzkaz pro všechny zdravotníky v Česku, kteří v těchto dnech pracují ze všech sil na záchraně životů a pomoci druhým. Pokud by si o tom chtěli s někým promluvit, stačí zavolat na novou Linku kolegiální podpory, kterou zřídilo Ministerstvo zdravotnictví. Na jejím provozu se výrazně podílejí i členové Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Linka je k dispozici nepřetržitě a je určena všem pracovníkům ve zdravotnictví. Jde přitom nejen o ty, kteří jsou zapojeni do přímé péče o pacienty, ale také o vedoucí pracovníky, operátorky tísňových linek, či farmaceuty. Na všechny doléhá v těchto dnech vysoká profesní zátěž. Na telefonních číslech 607 400 591 a 720 219 618 s nimi promluví profesní kolega, který přesně ví, co práce ve zdravotnictví obnáší.

"Účelem Linky kolegiální podpory je poskytnout pracovníkům ve zdravotnictví bezpečný prostor pro podpůrný rozhovor, základní doporučení pokud jde o zvládnutí jejich stresového zatížení, obav, frustrace, emocí, naplnění základních potřeb," řekl mluvčí moravskoslezských záchrannářů Lukáš Humpl.

Právě zdejší záchranáři totiž výrazně pomohli se zprovozněním této celostání Linky kolegiální podpory. "ZZS MSK poskytla technickou podporu, její rychlý vznik pak umožnili naši IT pracovníci. Doslova přes víkend totiž dokázali připravit k provozu veškeré technické zařízení," doplnil Humpl.

Moravskoslezská záchranka také do linky zapojila 5 profesionálních krizových interventů, kteří jsou připraveni na telefonu pomoct kolegům z celého Česka. V době přísné karantény je telefonní podpora možná bez omezení a rizika přenosu infekce. Linka je zcela anonymní a hovory samozřejmě nejsou monitorovány.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy