Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští hasiči rozvezli 12 tisíc krabic ochranných pomůcek

Roušky, respirátory, ochranné rukavice a další ochranné pomůcky. Téměř 12 tisíc krabic nejrůznějších objemů a obsahů prošlo pod rukama Moravskoslezským hasičům. Ve středu dopoledne provedlo Krajské distribuční centrum osobních ochranných prostředků v Ostravě-Hrabůvce poslední velký objemný rozvoz.

VIDEO: HZS MSK

1200 krabic s ochrannými obleky, brýlemi, rukavicemi a návleky na obuv šlo ve středu do krajských nemocnic.

Zásobovací středisko vybudovali hasiči v objektu své bývalé stanice Hrabůvka na zadání Moravskoslezského kraje. Na distribuci se podíleli profesionální i dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic, Ostravy-Zábřehu a Radvanic. Distribuční centrum je dalším z několika článků leteckého mostu Čína-ČR. 

"Do konce minulého týdne sem převáželi potřebné zásilky z Číny kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR, a to přímo z Pardubic-Opočínku. Příslušníci HZS MSK pak převážejí tyto prostředky dál po kraji – do distribučních středisek a na další místa ve všech šesti okresech Moravskoslezského kraje podle požadavku krajského úřadu," řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Materiál je následně distribuován na základě rozpisu hejtmanství do zdravotnických zařízení, sociálních služeb, nemocnic, obcí s rozšířenou působností, praktickým lékařům a dalším. "Distribučním centrem tak dosud prošly krabice s rouškami a respirátory, ochrannými rukavicemi, ochrannými obleky pro zdravotnický personál, ochrannými brýlemi a ochrannými štíty, testery, návleky na obuv a dalšími pomůckami," doplnil mluvčí hasičů. 

Krajské distribuční centrum funguje od 25. března.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Železářství HK s.r.o..

od 14 500 Kč/měsíc

Detail

HONT s.r.o. - Praha-východ

od 15 200 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků