Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští hasiči rozvezli 12 tisíc krabic ochranných pomůcek

Roušky, respirátory, ochranné rukavice a další ochranné pomůcky. Téměř 12 tisíc krabic nejrůznějších objemů a obsahů prošlo pod rukama Moravskoslezským hasičům. Ve středu dopoledne provedlo Krajské distribuční centrum osobních ochranných prostředků v Ostravě-Hrabůvce poslední velký objemný rozvoz.

VIDEO: HZS MSK

1200 krabic s ochrannými obleky, brýlemi, rukavicemi a návleky na obuv šlo ve středu do krajských nemocnic.

Zásobovací středisko vybudovali hasiči v objektu své bývalé stanice Hrabůvka na zadání Moravskoslezského kraje. Na distribuci se podíleli profesionální i dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic, Ostravy-Zábřehu a Radvanic. Distribuční centrum je dalším z několika článků leteckého mostu Čína-ČR. 

"Do konce minulého týdne sem převáželi potřebné zásilky z Číny kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR, a to přímo z Pardubic-Opočínku. Příslušníci HZS MSK pak převážejí tyto prostředky dál po kraji – do distribučních středisek a na další místa ve všech šesti okresech Moravskoslezského kraje podle požadavku krajského úřadu," řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Materiál je následně distribuován na základě rozpisu hejtmanství do zdravotnických zařízení, sociálních služeb, nemocnic, obcí s rozšířenou působností, praktickým lékařům a dalším. "Distribučním centrem tak dosud prošly krabice s rouškami a respirátory, ochrannými rukavicemi, ochrannými obleky pro zdravotnický personál, ochrannými brýlemi a ochrannými štíty, testery, návleky na obuv a dalšími pomůckami," doplnil mluvčí hasičů. 

Krajské distribuční centrum funguje od 25. března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy