Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kromě Frýdecko-Místecka se všude ruší povinnost nosit roušky v MHD i ve vnitřních prostorách, hospody nemusí zavírat

Hygienici v pátek výrazně rozvolnili mimořádná opatření pro většinu kraje. Ruší se povinnost nosit roušky v MHD i ve vnitřních prostorách, hospody nemusí zavírat ve 23:00 a stejně tak se zvyšuje počet účastníků na mimořádných akcích. Dosavadní mimořádná opatření zůstanou v platnosti pouze pro okres Frýdek-Místek, všude jinde se budou v základních pravidlech nyní řídit celostátními opatřeními.

Většina obyvatel Moravskoslezského kraje se může radovat. Od pátku 14. srpna od 12:00 se ruší povinnost nosit roušky v MHD, v uzavřených prostorách a není omezena ani otevírací doba restauračních zařízení. Mohou se konat venkovní akce do 1000 osob a vnitřní do 500 osob. Roušky zůstávají pouze u vnitřních akcí nad 100 osob. Toto opatření se ale řídí podle celostátního nařízení. To zůstává stále v platnosti.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "Evidujeme mírný nárůst počtu osob, u kterých se prokázala nákaza Covid-19 na území celého Moravskoslezského kraje. Jsou evidována lokální ohniska nákazy, nicméně nedochází ke komunitnímu šíření."

Hygienici tak mohli konečně rozvolnit. Původní mimořádná opatření ale zůstávají v platnosti pouze pro okres Frýdek-Místek. Souvisí to pravděpodobně s analýzou ministerstva zdravotnictví, které označilo Frýdecko-Místecko na mapě nákazy ČR jako území se zvýšeným rizikem.

Vedení řady měst a obcí v kraji rozvolnění velmi vítá.

Tomáš Navrátil, primátor Opavy: "Toto rozhodnutí vítám a děkuji za ně. Celou dobu upozorňujeme na to, že Opava naštěstí co do počtu nakažených nepatří mezi nejhorší města a proto jsme nechápali, proč na rozdíl od jiných u nás přísná opatření mají platit."


.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy