Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Ostravy začala létat pravidelná linka do Varšavy. Cestující pak mohou pokračovat do celé Evropy

Letiště Leoše Janáčka Ostrava je znovu spojeno se světem. Polská společnost LOT totiž začala provozovat pravidelnou leteckou linku do Varšavy, která v podstatě zajistí napojení na celou Evropu. Vedení letiště zdůraznilo, že riziko nákazy během letu je téměř nulové.

V neděli před půlnocí přiletělo na mošnovské letiště první letadlo polské společnosti LOT. Na palubě bylo 13 pasažérů a brzy ráno letadlo odstartovalo s 8 cestujícími na zpáteční let do Varšavy. Odstartovala tím svůj provoz pravidelná letecká linka Ostrava - Varšava. 

Jaromír Radkovský, ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava: „Tato nová linka bude hrát významnou roli v celkovém rozvoji regionu a zejména při jeho ekonomické obnově po návratu do běžného režimu po ukončení pandemie. Letecké spojení je důležité pro zajištění mobility obyvatel kraje a významně pomůže současným i novým investorům. Zároveň umožní cestujícím jednoduché a pohodlné spojení s celým světem."

Po zastavení letů do Londýna společnosti Ryanair kvůli pandemii je linka do Varšavy jedinou pravidelnou osobní leteckou linkou z Ostravy. 

Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava: "Nejdůležitější nyní je tuto linku rozšířit. Momentálně létáme 5 krát týdně, ale od 1. 4. chceme, aby létala tato linka 10 krát týdně."

Zatímco počet cestujících v loňském roce klesl, výrazně roste nákladní doprava. 

Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava: "Momentálně máme 3 pravidelné linky. DHL do Lipska, UPS do Kolína nad Rýnem a linky do Číny.

Cestující se prý nemusejí bát nákazy Covidem-19.  Při pobytu na letišti i během letů je riziko téměř nulové. Důvodem je směr proudění a vysoká rychlost výměny vzduchu.  


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků