Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékařská fakulta Ostravské univerzity bojuje za získání akreditace. Zaměří se více na vědu a výzkum

Lékařská fakulta Ostravské univerzity se chce porvat o znovuzískání akreditace pro všeobecné lékařství a proto zvyšuje svou aktivitu v mnoha oblastech. Prioritou bude rozvoj vědecké činnosti tak, aby v Ostravě vzniklo atraktivní zázemí pro špičkové vědecké týmy v oblasti medicíny, které přiláká další odborníky.

Mezi hlavními nedostatky, kvůli kterým hrozí Lékařské fakultě OU neudělení akreditace pro všeobecné lékařství, bylo nedostatečné personální zajištění školy profesory a s tím související i slabší vědecká činnost. To vše chce nyní nové vedení fakulty napravit a proto vznikl ve spolupráci s fakultní nemocnicí plán na rozvoj vědecké činnosti.

David Školoudík, proděkan pro vědu a výzkum: "Plánujeme zapojit do vědy více studenty, protože to je největší perspektiva. Chceme je vzít do výzkumu už ve studiu magisterských směrů včetně všeobecného lékařství."

Vzniklo už také Centrum zdravotnického výzkumu, jehož cílem je vytvořit menší vědecké celky, které budou pokrývat aktivity v jednotlivých zdravotnických a medicínských oborech. Studentům přibudou nové předměty, které je budou k vědě směrovat.

David Školoudík, proděkan pro vědu a výzkum: "Je to úplně nový projekt, který by měl zastřešovat stávající vědecká centra a na začátku příštího roku by do něj měla přibýt další. Měli by to být vědci z celé ČR."

Do posilování vědy na fakultě se zapojila i Fakultní nemocnice Ostrava a společně vytvořili tzv. Vědecké start-upy, které by měly přilákat nové vědce a vědecké týmy, především ze zahraničí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy