Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj zruší nevyužívané autobusové linky. Propad tržeb kvůli covidu je příliš velký

V posledním roce kvůli pandemii natolik klesl počet cestujících v autobusech, že je nutné upravit jízdní řády. Málo využívané spoje budou zrušeny anebo nahrazeny jinými. Další novinkou je možnost placení bankovní kartou ve všech spojích a také připojení k internetu prostřednictvím wifi.

Lidé, kteří využívají veřejnou autobusovou dopravu, by se měli připravit na změny, které nastanou 13. prosince. Od neděle se totiž změní jízdní řády a provoz některých linek. Málo využívané autobusy budou zrušeny a naopak například v Jeseníkách začne znovu jezdit linka z Hvězdy na Ovčárnu, která byla zrušena kvůli pandemii.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MS kraje: "Kvůli covidu cestující jezdili méně, využívali home office. My jsme samozřejmě museli na tuto situaci reagovat, protože Moravskoslezský kraj je v příjmech v propadu 150 milionů korun, takže budou drobné změny v jízdních řádech." 

Zrušeny budou spoje, kde jezdilo 5 a méně lidí. Jízdní řád je ale nastaven tak, aby mohli přestoupit a určitě se dostanou tam, kam potřebují. Vlakové spoje se měnit příliš nebudou. 

Aleš Stejskal, jednatel společnosti KODIS: "U vlakových spojů dojde jen k několika málo změnám. Týkají se spojů v časných ranních hodinách ve směru od Frýdku-Místku, od Havířova a od Opavy. Tyto spoje budou o něco opožděny, tak aby vytvářely návaznost na vlakovou linku R8 ze Svinova nebo z hlavního nádraží v Ostravě ve směru na Přerov a na Brno."

Od ledna bude možné ve všech autobusech platit platebními kartami a novinkou je i wifi připojení na internet. Od 2. ledna chystá rušení některých spojů i ostravský dopravní podnik. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy