Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útok šíleného střelce ve FNO připomíná památník obětem střelby. Odhalen byl přesně rok po útoku

Loni 10. prosince se v ostravské fakultní nemocnici stala obrovská tragédie. 7 lidí se stalo obětí šíleného 42letého střelce. Událost teď připomíná památník, který byl odhalen před vchodem do polikliniky.

Je tomu rok, kdy v čekárně traumatologické ambulance střílel po bezbranných lidech 42letý muž. 7 lidí bohužel jeho útok nepřežilo. Na útěku pak spáchal sebevraždu. Tuto tragickou událost si dnes všichni připomněli při odhalení památníku obětem střelby

Anketa: pozůstalí obětí a účastníci útoku: "Stejně špatně jako ten den. Pořád stejně, to se nedá takhle zahojit. Přišla jsem o syna."
"Já jsem myslela hlavně na tu mamku, aby se ji něco nestalo a když už tam prostě byl, tak jsem si říkala, ať první zastřelí mě, ať prostě nevidím, jak mi umírá mamka. Někdy mám noční můry, někdy nemůžu spát, ale jako snažím se s tím vyrovnat."
"Ne, že ona o mě, ale ten strach, co já jsem měla o ní, to si nedovede nikdo představit. Jak jsem se třepala a modlila se za to, ať ta hrůza skončí."

Pietní akce se zúčastnilo nejen vedení nemocnice, ale také ostravského magistrátu, MS kraje, záchranářů a policie.
Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Já věřím, že prostě se to stane důstojným pietním místem a společným mementem té události, která jak jsem říkal, nemá obdoby v psaných dějinách tohoto města."
Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Jediné mé přání je, aby se už nic takového neopakovalo, aby skutečně lidé si uvědomili, že zabíjením ostatních v podstatě nic nevyřeší a ublíží celé spoustě dalších lidí. Takže věřme, že se to opakovat nebude a je to také na nás, jak se budeme k sobě chovat."

Památník připomíná vyhaslé slunce.

Lukáš Dvorský, autor Památníku obětem útoku: "Pomník primárně znázorňuje průnik kulky objektem a v druhé řadě taky pro komunikaci tady se sochou slunce černou díru."

Tedy nenávratnost celé události.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy