Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava prodá pozemek v Malé rozvojové zóně Mošnov. Developer zaplatí 286 milionů Kč

Ostrava přistoupí na výhodnou nabídku developerské společnosti Panattoni, která chce koupit pozemek v průmyslové zóně Mošnov. Nabízí za něj o více než třetinu, než byl znalecký odhad. Firma u letiště vybuduje halu s kancelářemi, sklady i výrobními prostory pro další zájemce.

Ostrava dostala dvě nabídky developerů na koupi pozemků v Malé rozvojové zóně Mošnov. Cenově výhodnější byl návrh společnosti Panattoni, která je ochotna zaplatit 286 milionů korun, což je o 114 milionů více, než znalcem odhadnutá cena. Pozemek má rozlohu 39 hektarů a je určen k výstavbě průmyslového parku.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "V sousedství Strategické průmyslové zóny Mošnov a Letiště Leoše Janáčka Ostrava vznikne nová kvalitní infrastruktura, která je standardní součástí fungování velkých moderních měst. Zásadní je pro nás rovněž závazek tvorby pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou. Od více jak čtyřmiliardové investice developera očekáváme multiplikační dopad na dodavatelské firmy z Ostravy a okolí a tím i na ekonomický rozvoj města."

Díky chystané investici by v budoucnu práci v zóně mohlo najít dalších až 2000 lidí. Lokalita se nachází asi 25 minut od Ostravy a v přímém sousedství mezinárodního letiště. Je napojena na městskou i regionální hromadnou dopravu včetně železniční.

Karel Tascher, mluvčí společnosti Panattoni Europe: "Panattoni jako stavitel průmyslových zón naváže svým projektem na rozsáhlou stávající průmyslovou zónu s kvalitní dopravní infrastrukturou. Naše investice budou ve výši téměř dvou miliardy korun. Další téměř dvě miliardy vloží do technologií v budovách nájemci."

Pobočka firmy Panattoni v České republice se zaměřuje na revitalizaci brownfieldů a udržitelný rozvoj. Loni dodala 125 tisíc m² průmyslových prostor. Hala v Mošnově bude její první realizací v okolí Ostravy. Ve Strategické průmyslové zóně Mošnov investoři dosud vytvořili okolo 4 tisíc přímých pracovních míst a proinvestovali celkem 14,6 miliardy korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy