Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž z Krnova nakupoval v Číně padělky luxusních hodinek, v Česku je pak prodával jako originály

Vytvořil si vlastní internetový obchod a nabízel na něm drahé značkové hodinky světových značek. Jenže nešlo o originály, ale o padělky z Číny. Po více než roce si přišla pro 38letého muže z Krnova kriminálka. Zabavili u něj stovky kusů padělků a teď mu hrozí až dva roky vězení.

Nápad jak lehce zbohatnout uvedl 38letý muž z Krnova do života zřejmě v říjnu loňského roku. Jenže tím překročil hranice zákona. Jako podnikatel nakupoval v Číně velké množství padělků hodinek luxusních drahých značek a tady je prodával jako originály.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Opatřené neoriginální zboží neznámé výroby a vydávané za značky s ochrannou známkou Daniel Wellington, Emporio Armani, Diesel, Michael Kors a další uváděl do volného oběhu prodejem prostřednictvím e-shopu na svých internetových stránkách různým zákazníkům zejména po celé České republice, kterým je distribuoval různými zásilkovými službami."

Vůbec přitom neřešil, že podobného jednání se dopustil už v minulosti a Celní úřad na něj tehdy přišel a upozornil ho na možné protiprávní jednání. Teď už má na krku trestný čin, po zadržení ho policie obvinila.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Obviněný muž dovezl, přechovával a nabízel do oběhu výrobky neoprávněně označené ochrannou známkou, k níž přísluší výhradní právo jiným právnickým či fyzickým osobám. Výše způsobené škody je předmětem dalšího vyšetřování a obviněný může být potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci."

Na případu dlouho úzce spolupracovali krnovští a bruntálští policisté a kriminalisté s příslušníky Generálního ředitelství cel v Ostravě, kteří se zabývají odhalováním celních podvodů. Při soudní prohlídce bytu se nestačili divit.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "V jeho krnovském bytě, ve sklepních prostorách domu a v motorovém vozidle bylo nalezeno a zajištěno 108 kusů hodinek s označením padělků značek Armani, Boss, Diesel, Timex, Casio, Festina a dále 123 kusů krabiček k těmto hodinkám a také různé množství a druhů dárkových taštiček označených stejnými značkami zboží."

Zajistili také různé účetní doklady, počítač a zablokovali jeho internetové stránky spolu s e-shopem, přes který zboží prodával.

Témata: policie,  padělky
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků