Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj se chystá na očkování. V nemocnicích bude 11 očkovacích center

Moravskoslezský kraj se chystá na očkování proti nemoci Covid-19. Ještě v prosinci by měla přijít první várka: asi 10 tisíc vakcín. V 11 nemocnicích celého regionu vzniknou očkovací centra.

Očkovací vakcíny proti covid19 byly schválen pro použití v Evropské unii a tak naplno běží přípravy na očkování. Moravskoslezský kraj dostane do konce ledna příštího roku 13.650 vakcín, ještě letos by jich mělo přijít 9.750. První várka skončí ve Fakultní nemocnici Ostrava a 3.900 vakcín dostane Zdravotní ústav v Ostravě.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Už teď 28. prosince dojde 9.750 vakcín, které bude využívat Fakultní nemocnice Ostrava především pro proočkování těch, kteří jsou nejvíce ohroženi a nejvíce na nich závisí život ostatních, to znamená, budou to zaměstnanci a pracovníci jednotek intenzivní péče, budou to záchranáři, kteří objíždí pozitivní pacienty."

Pak se bude očkování rozšiřovat na další zdravotníky. V 11 nemocnicích vzniknou očkovací centra. V další fázi začnou fungovat mobilní centra, protože se vakcíny budou rozvážet seniorům. Kraj také požádal ústřední krizový štáb o odpověď na otázku, proč dostaneme tak málo vakcín. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Například Praha jich bude mít nějakých 44.000, Brno dokonce 51.000. Hledáme v tom logiku, zatím marně, proto vzneseme tento dotaz, protože se domnívám, že tento kraj je velmi lidnatý a v daný okamžik je i velmi zatížený."

Situace v našem kraji se navíc rychle zhoršuje. Přibývá nemocných a roste i reprodukční číslo. Bohužel přibývá nakažených ve věkové skupině 65+, s tím souvisí i zvýšený počet úmrtí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy