Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý řidič dodávky nedal u Hladkých Životic přednost kamionu, ten po srážce smetl i osobní auto, ve kterém zůstaly zaklíněny dvě ženy

V úterý večer vyjížděli záchranáři k velmi vážné nehodě kamionu, dodávky a osobního auta u Hladkých Životic na Novojičínsku. Z osobního auta museli hasiči vyprostit dvě vážně zraněné ženy. Za nehodu zřejmě může řidič dodávky, který nedal přednost kamionu, navíc seděl za volantem opilý. Kamion se po střetu dostal do protisměru, kde smetl osobní auto.

Osobní auto na střeše a v něm dvě zaklíněné a těžce zraněné ženy. Opodál v příkopu zpříčený kamion s přívěsem a před ním v příkopu dodávka. Vážná nehoda, za kterou může zřejmě bohužel alkohol za volantem se stala v úterý po půl osmé večer na křižovatce u dálničního sjezdu z dálnice D1 u Hladkých Životic. Zaměstnala všechny složky integrovaného záchranného systému.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Jednatřicetiletý řidič dodávky Ford Transitu Connect jel po vedlejší silnici III. třídy ve směru od obce Kujavy. Na křižovatce zřejmě nedal přednost projíždějící nákladnímu vozidlu Volvo FH s návěsem, který jel od Fulneku. Po nárazu se návěs dostal do smyku a devětatřicetiletý řidič kamionu ztratil nad soupravou kontrolu. Přejel do protisměru, kde se souprava střetla s protijedoucím osobním vozidlem Peugeot 206. Po kolizi se Peugeot převrátil na střechu a dopadl do silničního příkopu. Vozidlo Ford i nákladní souprava také následkem střetu zapadly do silničního příkopu."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem. Z Peugeotu, ležícího v příkopu na střeše, vyprostili sedmatřicetiletou ženu a šestnáctiletou dívku. Menší únik oleje z auta do betonového korýtka včas zachytili pomocí nasákavého sorbentu, životní prostředí tak nebylo poškozeno."

Obě ženy zaklíněné v autě byly při vědomí a se záchranáři komunikovaly, utrpěly však velmi vážná zranění. Sedmatřicetiletou pacientku záchranáři začali ošetřovat ještě před jejím vyproštěním.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zajistili ji žilní vstup a zahájili podávání léků tlumících bolest. Zasahující lékař zjistil mnohočetná poranění, a to v oblasti horní a dolní končetiny, hlavy, páteře a hrudníku. Žena byla zajištěna pánevním pásem, krčním límcem, záchranáři se postarali o tepelný komfort a provedli další léčebná opatření."

Následně ženu přepravili na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Druhou zraněnou byla šestnáctiletá slečna. Utrpěla poranění páteře břicha a pánve. Posádky ZZS ji poskytly přednemocniční neodkladnou péči a připravily k transportu do zdravotnického zařízení. Předána byla týmu urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava- Fifejdy."

Jak se následně ukázalo, řidič dodávky byl bohužel opilý.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Dechová zkouška u řidiče dodávky byla pozitivní. Naměřená hladina se zastavila na 1,57 promile. Dechová zkouška u řidiče kamionu byla negativní. Zranění řidičky Peugeotu dechovou zkoušku neumožnilo provést na místě. Řidič dodávky byl převezen do novojičínské nemocnice. Ještě před odjezdem mu byl zadržen řidičský průkaz."

U nehody zasahovaly tři týmy zdravotnické záchranné služby z Nového Jičína a Fulneku. Dále také tři jednotky hasičů. Dvě profesionální ze stanic Nový Jičín a Bílovec a jedna dobrovolná z Fulneku.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Osobní a dodávkové auto bylo naloženo na vozidla odtahové služby, na vyproštění kamionu z příkopu přijela předem nasmlouvaná soukromá firma."

Řidiče dodávky čeká minimálně obvinění z řízení pod vlivem návykové látky a zřejmě i z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy