Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji začalo očkování seniorů a zdravotně postižených. Sociální zařízení si klienty naočkují sama

V úterý začalo očkování klientů sociálních zařízení v MS kraji. Jako první přišel na řadu Domov pro seniory Slunečnice v Ostravě a zařízení Fontána v Hlučíně, kde žijí handicapovaní. Ve Slunečnici pomohli první den s očkování zkušené sestry z fakultní nemocnice, ale v příštích dnech už si domovy budou klienty očkovat samy.

Domov pro seniory Slunečnice byl prvním v našem regionu, kde dorazily vakcíny proti nemoci Covid 19 určené přímo pro rizikové skupiny lidí. Přivezli je zdravotníci z fakultní nemocnice a rovnou se ujali i role učitelů. Sestry z oddělení pracovního a preventivního lékařství se totiž podílejí na očkování zdravotníků přímo ve fakultní nemocnici a tak už mají s vakcínou firmy Pfizer zkušenosti. 

Andrea Polanská, náměstkyně ředitele FN Ostrava pro ošetřovatelskou péči: "Naše role tady je především edukační. Kolegyně sestry, které tu pracují, standardně aplikují očkovací látky v rámci prevence chřipky. My je jen blíže seznámíme s technikou tohoto očkování a upozorníme, na co se před podáním vakcíny dotazovat.“

O očkování je ve Slunečnici velký zájem. Očkovat se kromě klientů budou samozřejmě i ošetřovatelé a další personál. 

Kateřina Nicielniková, vedoucí sociálně zdravotního útvaru Domova Slunečnice:  "Máme přihlášeno 270 klientů a zatím 134 zaměstnanců. Jsme velmi rádi, že jsme mohli vidět v praxi, jak má celý proces správně probíhat.“
anketa, klienti Domova Slunečnice: 1/ "Radila jsem se s rodinou a říkali mi, ať do toho jdu." 2/ "Jednou už jsem Covid prodělala a nechci to zažívat znovu." 

V úterý se podařilo naočkovat 90 lidí a další přijdou na řadu v příštích dnech. Slunečnice patří s kapacitou 400 lůžek k největším zařízením v kraji. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy