Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji je zatím 21 očkovacích center. Kapacitu zdvojnásobní velkokapacitní centrum na Černé louce

O samotné očkování se postarají centra, který je v současné době 21 hlavně v nemocnicích po celém Moravskoslezském kraji. V Ostravě se připravuje vybudování velkokapacitního očkovacího centra na Černé louce.

V současné době lze denně očkovat v Moravskoslezském kraji až 1150 lidí. Umožnuje to 21 center, které byla zřízena v nemocnicích, poliklinikách a zdravotním ústavu. Síť je natolik hustá, že by měla pokrývat celý region. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Zatím vše probíhá bez komplikací, využíváme i hasiče, kteří provádějí distribuci po sociálních zařízeních." 

Už v pondělí se na Černé louce v Ostravě začne stavět velkokapacitní očkovací centrum, které by kapacitu očkování mělo minimálně zdvojnásobit.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Zatím to vypadá, že by se nám tam vešlo 6 vakcinačních hnízd, každé se třemi kójemi. Takže 18 míst, kde by se dalo očkovat."

O provoz očkovacího centra se postará fakultní nemocnice, která che zapojit i praktické lékaře. 

Jiří Havrlant, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava: "Na očkování se budou podílet jak nemocnice, tak praktičtí lékaři, ale toto je v těchto dnech předmětem logistiky se zástupci kraje a města."

V kraji by mělo postupně vzniknout ještě dalších 9 center ve všech velkých městech, které kapacitu ještě dále navýší. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy