Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Okružní v Bruntále je celá v novém kabátu, přibudou nové učebny a atria

Zásadní modernizací prochází bruntálská Základní škola Okružní. Rozsáhlý projekt byl zahájený v loňském roce, kdy náklady dosáhly asi 40 milionů korun. V letošním roce je na řadě další etapa.

Loni byla budova školy zateplena a to včetně půdy, dostala novou fasádu a byla vyměněna všechna okna. Ve třídách byly nově instalovány rekuperátory pro výměnu vzduchu.

Leoš Sekanina, ředitel ZŠ Okružní: "Všechno máme bezbariérové a všechny únikové východy mají panikové kování, tj. v přídě nebezpečí můžeme bez problémů opouštět školu. Prachové a pylové filtry a důležité je, že jsou to jednotky s rekuperací, čili z vydechovaného a odvětrávaného vzduchu odebírají teplo a vrací se nám předehřátý vzduch zvenčí."

V letošním roce přibudou čtyři nové odborné učebny pro praktické i teoretické vyučování.

Leoš Sekanina, ředitel ZŠ Okružní: „Dílny a ruční práce. Bude to řešeno přístavbou, protože naše škola už nemá žádné volné prostory, takže přístavba dvou nových učeben včetně vybavení tedy. Jedna by měla být takové ty klasické dílny v modernější podobě. Druhá ruční práce mladších žáků a děvčat, to znamená šití a tak dále. K tomu zastřešení atrií, kde by měly vzniknout takové řekněme přírodní učebny nebo zimní zahrady.“

Součástí projektu bude vybavení učeben nábytkem, výukovými pomůckami, hardwarem a softwarem. Celý projekt by měl být dokončen ještě letos.

Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál: „Předpokládané náklady na stavební náklady, výstavbu a jejich vybavení představuji částku zhruba 30 milionů korun, necelých 27 milionů korun z těchto nákladů nám pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.“

Rada města na svém zasedání schválila přijetí dotace, realizaci projektu i jeho spolufinancování. V blízké budoucnosti se počítá také s obnovou sportovního prostranství u školy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků