Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj zasáhly mohutné přívaly sněhu, silničářům museli pomoct i hasiči

V pondělí ochromily život v celém kraji husté přívaly sněhu a ledovka. Sněhu bylo tolik, že technika marně brázdila silnice napříč městy i vesnicemi. Nepomáhalo ani chemické ošetření vozovek. Od rána pak situaci ještě zkomplikovaly dopravní nehody.

Už v neděli začal padat mrznoucí déšť a později večer se změnil na sněžení. To pak houstlo a i když celou noc jezdily sypače a snažili se udržet silnice sjízdné, ráno byly stále pod sněhem. Na kluzké vozovce se pak staly desítky dopravních nehod, naštěstí ale nebyly vážné.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MS kraje: "Komunikace byly sjízdné, nicméně zaznamenali jsme několik dopravních nehod. Jedna byla za Klimkovickým tunelem nebo další u Starého Jičína."

Ke dvěma kamionům, které skončily v příkopu museli vyjíždět hasiči. Pro jejich vyproštění využili vyprošťovací speciál. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Ke dvěma uvízlým kamionům v příkopu museli vyjíždět profesionální hasiči ráno na Novojičínsko, a to na dálnici D48 u Nového Jičína, místní části Loučky, a do Fulneku."

Velké problémy sníh způsobil i v hromadné dopravě. V Ostravě nabíraly autobusy i tramvaje 30ti minutové zpoždění. Během dopoledne se situace uklidnila.

Eva Richtariková, meteoroložka CHMI Ostrava: "Nasněžilo kolem 15 cm nového sněhu. Během dne  už sněžení ustávalo a v následujících hodinách očekáváme jen sněhové přeháňky nebo slabé občasné sněžení. To hlavně ve večerních hodinách."

V průběhu středy a čtvrtka se podobné počasí vrátí. Znovu může padat mrznoucí déšť a bude sněžit. Teplota bude v noci klesat až k mínus 12 stupňům Celsia. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy