Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tísňová linka 112 slaví svůj den. Integrované bezpečnostní centrum MS kraje je vzorem pro ostatní

11. 2. si tradičně připomínáme Evropský den linky 112. Jak asi víte, na toto telefonní číslo můžete volat v jakékoliv krizové situaci a dostane se vám pomoci. Linku obsluhují hasiči, ale podle potřeby ihned volajícího přepojí na ostatní složky záchranného systému.

Pokud v kterémkoliv státě Evropské unie vytočíte v nějaké krizové situaci tísňovou linku 112 dostane se vám pomoci. V České republice známe toto číslo od roku 1996 a naši operátoři jsou schopni pomáhat ve všech světových jazycích.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Pokud voláte v našem kraji, dovoláte se na operačního důstojníka MS kraje. Ten si vás vyslechnete a okamžitě, podle toho čeho se to volání týká, to vyřeší a nebo přepne dále." 

V MS kraji se tísňová volání sbíhají už 11 let v Integrovaném bezpečnostním centru. Linku zabezpečují hasiči, ale pokud nejde o požár, obratem telefony přepojují podle potřeby na zdravotnickou záchrannou službu nebo policii. V počtu volání na 112 je náš kraj dlouhodobě na druhém místě hned za Prahou.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "V MS kraji jsme loni měli 640 tisíc volání na tísňovou linku 112, 155, 150, 156 a 158. Z toho na 112 bylo přes 260 tisíc volání, což je jednoznačně nejvíce. 

Na linku 112 se lze dovolat i bez SIM karty, bez kreditu a nezáleží jaký je v daném místě operátor. Operátoři umí také určit přibližně místo, ze kterého je voláno. V případě, že je třeba asistence více složek nebo si nejste jisti, kterou složku kontaktovat, volejte právě toto jednotné evropské číslo tísňového volání 112.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy