Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po čelní srážce osobních aut v Krmelíně zahynula seniorka. Proč vjelo auto do protisměru zatím nikdo netuší

Ve čtvrtek se v obci Krmelín stala tragická dopravní nehoda. Řidič osobního vozu z neznámých příčin přejel do protisměru, kde se čelně srazil s jiným osobním autem. Jeho spolujezdkyně byla na místě mrtvá.

Nehoda se stala chvíli před 11 hodinou na ulici Brušperská mezi Krmelínem a Brušperkem. 78letý řidič osobního auta Peugeot přejel do protisměru, kde zrovna projíždělo vozidlo Audi. Čelní srážce už jeho 28letá řidička nedokázala zabránit. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "V jednom z havarovaných vozidel zůstala zaklíněná pětasedmdesátiletá žena. Po vyproštění zasahující lékař zjistil, že došlo k selhání jejího dýchání i krevního oběhu. Záchranáři proto ihned započali s rozšířenou resuscitací. Přes půl hodiny trvající snahu o záchranu musel lékař ZZS nakonec ukončit a konstatovat smrt."

Z vyprošťováním zraněných museli pomáhat hasiči, kteří se před příjezdem zdravotnické záchranné služby starali i o předlékařskou pomoc. Pomáhali i s následným ošetřováním a transportem do vrtulníku. Dorazili samozřejmě také policisté, aby objasnili příčinu srážky a určili viníka.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič osobního vozidla Peugeot, z dosud nezjištěného důvodu přejel do protisměru vozovky, čímž došlo ke střetu projíždějícího vozidla Audi, které řídila žena. Ve vozidle Peugeot také cestovala spolujezdkyně, která na místě dopravní nehody svému zranění podlehla. Vyšetřováním nehodového děje, příčin a okolnostmi nehody se nyní policisté zabývají."

Žena, která při nehodě zahynula, byla manželkou řidiče Peugeotu. Proč náhle vjel do protisměru snad zjistí policie. Je možné, že měl zdravotní problémy, nebo se pouze plně nevěnoval řízení. V tuto chvíli nelze vyloučit ani technickou závadu vozu.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy