Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově a Krásné havarovaly kvůli počasí dva linkové autobusy, vyprošťovali je hasiči

Počasí opět komplikovalo dopravu. Hasiči vyjížděli ve čtvrtek ráno k vyprošťování dvou linkových autobusů, které skončily po nehodách mimo silnici. Obě nehody se naštěstí obešly bez zranění.

Ve čtvrtek ráno řidiče v Moravskoslezském kraji potrápila opět námraza i sněhová pokrývka na cestách. V Havířově-Bludovicích se dostal linkový autobus mimo silnici a narazil pravou částí do zábradlí betonového mostku.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Při nehodě se autobus zaklesl prostředními dveřmi pod zábradlí betonového mostku a nebylo možné jej nadzvednout ramenem jeřábu. Hasiči vymysleli jiný účinný postup k vrácení autobusu zpět na silnici – pomocí zadního navijáku automobilového jeřábu a směrové kladky. To se hasičům povedlo a autobus odjel po vlastní ose k opravě do depa."

Nehoda se obešla bez zranění, všichni cestující opustili místo události před příjezdem hasičů. Na místo dorazily dvě jednotky ze stanic Havířov a Karviná, odkud přijel automobilový jeřáb Demag/Terex. Podobný zásah měli hasiči i v Krásné na Frýdecko-Místecku.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V obci Krásná sjel autobus do příkopu pouze s řidičem, který vyvázl bez zranění. Zasahovaly zde dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Nošovice a Frýdek- Místek, odkud přijel vyprošťovací automobil na podvozku Tatra 815.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy