Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská zoo otevřela své brány a spustila novou sbírku na svou podporu

V pondělí mohla po čtyřech měsících opět otevřít své brány ostravská zoo. Protože bylo krásné počasí, lidé toho okamžitě využili a zoologickou zahradu vzali doslova útokem. Zatím se mohli pohybovat pouze ve venkovních prostorách. Zoo při té příležitosti spustila novou sbírku na podporu jejího chodu.

Zájem veřejnosti o ostravskou zoo byl v pondělí doslova enormní. U vstupu se už před otevřením vytvořila dlouhá fronta převážně rodin s malými dětmi. Během dne přišlo přes 2700 návštěvníků.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Včera se po téměř čtyřech měsících mohly opět otevřít zoologické zahrady. Přestože zatím jen venkovní prostory, zájem byl enormní. Vysoký počet lidí byl dán zejména příznivým počasím a avizovaným prudkým ochlazením v následujících dnech."

Někteří návštěvníci chtěli také cíleně podpořit zoologickou zahradu, pro kterou je vstupné významným zdrojem příjmů na zajištění  každodenního provozu. Zoo se nicméně těšila velkému zájmu veřejnosti i v době jejího uzavření.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Neuvěřitelným způsobem stoupl zájem o symbolické adopce zvířat a peněžité dary vůbec. Za první tři měsíce tohoto roku evidujeme částku, jakou nám lidé věnovali za celý loňský rok. Moc si této podpory vážíme a moc za ni děkujeme!"

V Zoo Ostrava žije přes 5000 zvířat ve více než 430 druzích. Jsou mezi nimi sloni, žirafy, medvědi, hroši, šimpanzi, pandy či lemuři, dále plameňáci, orli nebo papoušci. Ale také řada velmi drobných zástupců hmyzu a dalších bezobratlých.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Všechna tato zvířata potřebují péči. Částka za krmivo činí 8 milionů Kč ročně. Z toho celý 1 milion Kč nás stojí nákup sena, za ovoce a zeleninu ročně zaplatíme přes 2 miliony Kč. Další 1,5 milionu Kč ročně stojí veterinární péče o zvířata. A to je jen část nákladů."

Zoo proto spustila novou veřejnou sbírku prostřednictvím portálu Donio.cz. Zájemci mohou přispět libovolnou částkou vyplněním jednoduchého formuláře a úhradou platební kartou nebo bankovním převodem. Výtěžek sbírky v zoo použijí na to nejzákladnější – na nákup krmiva, veterinární péči a léčiva, náklady na vytápění vnitřních expozic nebo platy chovatelů starajících se o zvířata.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Za 300 Kč, které nám věnujete, pořídíme krmení pro jednoho slona na jeden den nebo nakrmíme stádo zeber. Za 500 Kč pořídíme měsíční krmivo pro jednoho onagera nebo jednoho krokodýla štítnatého. 1000 Kč stojí měsíční krmivo pro jednoho kondora andského nebo hulmana posvátného. Za 2000 Kč pořídíme krmivo na jeden měsíc pro jednoho hrocha nebo tři pandy červené. Za 3000 Kč pořídíme měsíční krmivo pro jednu žirafu nebo pro čtyři orlosupy bradaté. 5000 Kč stojí měsíční krmivo pro dva pardály obláčkové nebo pro pět mandrilů."

Sbírka potrvá celkem 60 dní a skončí 10. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy