Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Liberty má na účtech peníze za emisní povolenky, zisk z transakce dostanou zaměstnanci

Ostravská huť Liberty oznámila, že má na účtu všechny peníze za prodej emisních povolenek do Rumunska. Kvůli této transakci se ve středu sešli pracovníci na protestním mítinku před branou závodu. Vedení oznámilo, že část peněz ze zisku dostanou zaměstnanci jako odměny.

Takto to ve středu vypadalo před hutí Liberty Ostrava. Několik set pracovníků protestovalo proti prodeji emisních povolenek sesterské firmě do Rumunska. Vedení společnosti obchod provedlo bez vědomí dozorčí rady a navíc firma slíbila, že povolenky vůbec prodávat nebude. Proto odboráři mítink svolali. 

Petr Slanina, šéf odborů Liberty Ostrava (natočeno 5.5.2021): "Nesouhlasíme s chováním majitele."

V pátek huť oznámila, že všechny peníze, tedy miliarda a 240 milionů korun jsou na účtu Liberty Ostrava a že budou využity v souladu s dohodami. 

Barbora Černá Dvořáková, mluvčí Liberty Ostrava: "Zisk z tohoto prodeje ve výši 260 milionů korun byl použit na výplatu odměny k 70. výročí od založení huti. Tato odměna ve výši 13070 korun čistého, která v součtu činí 134 milionů korun, již byla všem zaměstnancům vyplacena. Zbylá část bude využita na investiční projekty v LIBERTY Ostrava."

Odměna ale odboráře moc neuklidnila a zůstávají ve střehu.

Petr Slanina, šéf odborů Liberty Ostrava: "Jedna věc je mít peníze na účtu a druhá věc je, jestli budou sloužit k čemu jsme se dohodli a k čemu se pan Gupta zavázal, že budou na modernizaci firmy."

Odboráři jsou ve stávkové pohotovosti od poloviny dubna a budou v ní i nadále. V případě neplnění dohod jsou připraveni ochromit provoz huti. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy