Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Použil auto jako zbraň. Za strhnutí volantu přítelkyni by si měl odsouzený odsedět 7 let

Spokojen může být 40letý Martin Majling, kterému hrozil trest až 20 let vězení za pokus o trojnásobnou vraždu. Při hádce totiž své partnerce strhl volant auta do protisměru, kde zrovna projíždělo auto se dvěma lidmi. Ostravský soud ale případ překvalifikoval na těžké ublížení na zdraví a muže odsoudil na 7 let.

Případ se odehrál v roce 2017. Majling seděl u své přítelkyně ve voze a hádali se, protože se rozcházeli. Ve vzteku pak u Bravantic najednou strhl ženě volant do protisměru v rychlosti 80 km/h. K tragédii nedošlo díky duchapřítomnosti řidičky, která strhla volant zpátky. Žalobce muže obžaloval z pokusu o trojnásobnou vraždu a hrozilo mu až 20 let vězení. Soud ale případ překvalifikoval na pokus o těžké ublížení na zdraví a muže poslal za mříže na 7 let. Státní zástupce moc nadšený není. 

Vít Legerský, státní zástupce: "Dle mého názoru je klíčová rychlost a charakter úseku, kterým ta auta projížděla. Méně pak to, zda by došlo k čelnímu nebo bočnímu nárazu."

Obžalovaný vinu popíral. Tvrdil, že byl opilý a nic si nepamatuje i když do řízení údajně nezasáhl. 

Martin Majling, obžalovaný: "Já jsem nic neudělal, já si nic nepamatuju."
Vadim Rybář, obhájce Martina Majlinga: "Klient vinu popíral, takže nemůže být nikdy rád, za odsuzující rozsudek, nicméně jsme rádi, že soud dopřál sluchu našim argumentům a překvalifikoval tuto věc." 

Státní zástupce si chce v klidu pročíst odůvodnění rozsudku a teprve potom se rozhodne, zda se odvolá. Tvrdí, že auto je zbraň a náraz mohl skončit smrtí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy