Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začínající řidiči se učí zvládat své auto. Projekt Start Driving má inspiraci v Rakousku

Pokud jezdíte autem možná jste si už někdy zanadávali na mladé agresivní řidiče, kteří vás někde ohrozili. Jsou často také účastníky dopravních nehod a proto se na ně zaměřili odborníci a vymysleli unikátní projekt Start Driving. Jde o zdokonalovací výcvik i výuku pro řidiče do 24 let.

Ze statistik vyplývá, že mladí řidiči do 24 let zaviní každou 10 dopravní nehodu a každý pátý 18letý řidič zaviní v průběhu jednoho roku nehodu. Tyto nehody navíc bohužel patří k těm nejtragičtějším a často při nich umírá i více osob. Proto vznikl projekt Start Driving pro mladé řidiče do 24 let. 

Dalimil Fryč, předseda představenstva Centra bezpečné jízdy Libros: "My jsme si řekli, že je pro ty mladé řidiče něco třeba udělat. Pro ty, kteří ukončili autoškolu a vstupují do svého řidičského života trošičku bezradní a pohybují se na cestách někdy metodou pokusů a omylů."

Podobné kurzy probíhají za spolupráce autoškol, center bezpečné jízdy, policie a dalších odborníků na 8 místech v zemi. V Ostravě je to v Centru bezpečné jízdy Libros. 

Karel Kupka, instruktor Centra bezpečné jízdy Libros: "Záleží na tom, jestli ten řidič jezdí hodně a nebo málo.  Ti, co byť jsou mladí jezdí hodně, mají za první rok najeto 20 tisíc kilometrů, což je obdivuhodné, někteří jsou šikovní. Někteří jezdí méně a ty jejich reakce jsou pomalejší." 

Celkem se uskuteční 88 kurzů a mezi mladými řidiči je o ně veliký zájem.

anketa: "Chci si vyzkoušet limity toho auta."
"Je fajn si vyzkoušet jaké to je setkat se s krizovými situacemi."

Projekt je rozšířen o vzdělávací aktivity určené učitelům autoškol a rodičům mladých začínajících řidičů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy