Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na očkování proti covidu už mohou i 30letí. Vakcín je dost pro všechny

Očkování proti covidu-19 se od středy otevřelo i lidem ve věku 30 let a více. I přesto, že má o něj zájem čím dál víc lidí, očkovací centra to kapacitně zvládají. Dostatečné jsou i zásoby vakcín.

V očkovacím centru na Černé louce v Ostravě je denní kapacita 2 tisíce osob, které tady jsou schopni naočkovat. Podle potřeby se toto číslo dá ještě zvýšit. Zatím ale nebyl důvod. V průměru se tady vystřídá na 1500 lidí za den.

Petra Petlachová, mluvčí FN Ostrava: “V tuto chvíli je ta kapacita naprosto dostatečná. Pokud se zájemce zaregistruje, tak prakticky na druhý den nejpozději dostane esemeskou pin na zvolení termínu. Pouštíme všechny, kteří se zaregistrují, tak každý den jsou vlastně pouštěni za takzvanou závoru, aby jim mohla být zaslána ta esemeska s pin kódem.”

Zatímco ve fakultní nemocnici jsou čekací doby zhruba 3 týdny, v očkovacím centru na Černé louce budete naočkování během pár dnů.

Petra Petlachová, mluvčí FN Ostrava: “Vakcín je dostatek, tudíž můžeme uspokojit všechny zájemce. Ráda bych upozornila, ať zájemci o očkování počítají s tím, že termín druhé dávky očkování je až 42 dní od aplikace první dávky.”
Anketa: naočkovaní zájemci: “Můj hlavní důvod je to kvůli cestování.”
“Cítím se velice dobře, nic mi z toho není a já myslím, že to je taková morální povinnost, aby jsme byli všichni proočkovaní. Bez toho to nepůjde asi.”
“Cítím se v pořádku, zatím mě nic nebolí a bylo to rychlé.”

Přihlášení k očkování probíhá ve dvou krocích na webu crs.mzcr.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy