Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slovák zavraždil před lidmi svého kamaráda, u soudu přijal 11 let ve vězení

Velmi rychle skončilo hlavní líčení v případu vraždy loni v létě ve Frýdku - Místku na tržnici. Dva kamarádi se tam přímo před zraky návštěvníků restaurace pohádali a porvali. Nakonec jeden z mužů vytáhl nůž a druhého probodl. S žalobcem se dohodl na 11 letech za mřížemi, což soud v Ostravě stvrdil.

Vyšetřování vraždy, která se odehrála loni v srpnu za bílého dne, před zraky návštěvníků restaurace u náměstí ve Frýdku-Místku nebylo složité. Jeden ze svědků ji totiž natočil mobilem. 53letý Slovák Josef Popuša se pohádal s kamarádem a pak se porvali. Nikdo ale nečekal, že vytáhne nůž.

svědek: "Hej, nechte toho, hej, kudlu ne!"
Petr Kondělka, státní zástupce: "Došlo k banální roztržce ohledně přivolání taxíku. Následoval fyzický konflikt, obžalovaný vytáhl nůž a bodl poškozeného do hrudníku."

Pobodaný muž se ještě chvíli kymácel, než padl k zemi a už ho nikdo nedokázal zachránit. 

svědek: "Sem ho tam viděl ležet, tekla z něho krev a tak jsem ho zkusil zachránit do příjezdu záchranářů." 

Popuša utekl a dokonce si změnil vzhled. Byl ale vypátrán, uvězněn a ve čtvrtek začalo hlavní líčení. Po dvou hodinách skončilo. Obžalovaný se dohodl na trestu 11 let vězení.

Obžalovaný se ke všemu přiznal, řekl, že je mu to líto a souhlasil s trestem. Kromě vězení bude Popuša na 10 let vyhoštěn z naší země. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy