Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začne MS v parahokeji, naši reprezentanti se na zápasy velmi těší

V sobotu začne v Ostravě jedna z největších sportovních událostí letošního roku v naší zemi - Mistrovství světa v para hokeji. Naši reprezentanti se na své zápasy velmi těší a doufají, že jim diváci připraví podobnou atmosféru jako před dvěma roky. Kapacita arény je omezena na dva půl tisíce fanoušků.

Mistrovství světa v para hokeji je tady a všichni doufají, že se povede stejně, jako to v roce 2019. Po stránce sportovní i divácké, kdy se z fandění stal doslova fenomén a lístky na každý zápas byly rozebrány. Do haly se tentokrát dostane 2 a půl tisíce fanoušků.

Jiří Šindler, prezident turnaje: "Diváci se u vstupu musí připravit na to, že bude kontrolována bezinfekčnost. V aréně musí mít každý přikrytá ústa  nos a pak už jen na plno fandit."

Šampionát by se samozřejmě nemohla konat bez podpory města a kraje. Je to už osvědčená kombinace u vrcholných akcí, jako je například Zlatá Tretra, nebo nedávno skončený turnaj světové série v plážovém volejbale. 

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: „Do Ostravy se po dvou letech vrací mistrovství světa v para hokeji a stáváme se tak jediným městem, ve kterém se tato akce uskuteční dvakrát po sobě. Navíc se turnaj podařilo uspořádat v nelehké době poznamenané pandemií covidu-19. Beru to jako uznání skvělé práce organizátorů i toho, že Ostrava dokáže na vrcholných sportovních akcích nabídnout výborné zázemí. Jsem rád, že můžeme tuto elitní světovou soutěž pro handicapované hokejisty finančně i organizačně podpořit. Věřím, že předvedou skvělé výkony a že jimi nadchnou sportovní fanoušky po celém světě stejně tak, jako před dvěma roky."

V roce 2019 naše reprezentace prohrála utkání o třetí místo z Jižní Koreou a letos by to určitě chtěla na stupně vítězů dotáhnout. Porazit ale někoho z velké trojky USA, Kanada, Rusko bude těžké.

Jiří Bříza, trenér reprezentace: "Jsme velmi dobře naladěni a na ten první zápas se moc těšíme. Cítíme se dobře a postupně se dostáváme do zápasového rytmu. Podmínky pro všechny týmy na světě byly v posledním roce stejně těžké, teď se ale konečně můžeme potkat zase na ledě a změřit síly s těmi nejlepšími." 

První zápas naši para hokejisté odehrají v sobotu v poledne proti týmu Jižní Koreje, kterému budou chtít vrátit porážku z loňského šampionátu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy