Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči dostali od kraje novou techniku. Region patří k nejlépe vybaveným z celé země

Moravskoslezský kraj daroval profesionálním i dobrovolným hasičům novou techniku. V našem regionu se tak i díky kraji neustále zlepšuje vybavenost a tím i akceschopnost hasičů. Pandemie potvrdila, že jsou pro zajišťování bezpečnosti lidí i majetku.

Dobré vybavení je pro hasiče zcela zásadní. I skvěle vycvičený hasič totiž bez kvalitní techniky a vybavení nic nezmůže. Moravskoslezský kraj  je proto pravidelně a dlouhodobě podporuje stejně jako i další složky integrovaného záchranného systému.  

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Dění během pandemie nám potvrdilo, jak moc důležití jsou hasiči pro naši společnost. Jejich zapojení v rozvozu ochranných prostředků a později i vakcín bylo nesmírně důležité v boji proti koronaviru. Profesionální nebo dobrovolní hasiči také dezinfikovali celé domovy nebo pomáhali se zajištěním testování. A samozřejmě nadále plnili své běžné pracovní povinnosti, jako jsou zásahy při požárech či jiných mimořádných událostech. Je proto nezbytně nutné, aby měli co nejvhodnější podmínky pro svou náročnou práci. Proto hasičům Moravskoslezský kraj věnuje techniku potřebnou pro jejich činnost." 

letos už kraj věnoval hasičům vybavení za asi 25 milionů korun. Šlo vyprošťovací vaky nebo např. dekontaminační sprchu. Tentokrát dostali hasiči dýchací techniku, elektrocentrály nebo automobil na záchranu zvířat.

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: „Hasiči Moravskoslezského kraje, profesionální i dobrovolní, si nesmírně cení podpory, jež se jim dostává ze strany kraje. Na druhou stranu v průběhu pandemie Covid-19 prokázali široké veřejnosti, nakolik jsou schopní reagovat na nové výzvy a pomoci občanům v nejširší škále činností a samozřejmě nás nesmírně těší, že jsme i s dalšími složkami IZS v MSK obstáli na výbornou."

Dobrovolní hasiči si daru cení. Elektrocentrály využijí zejména při zásazích v noci. Dýchací techniku u požárů. 

Lubomír Adam, velitel SDH Hodslavice: " Naše jednotka je JPO3 a MS kraj nám bude předávat dva kusy dýchací techniky, abychom měli v autě 6 dýchačů."

Letos také kraj přispěl na rekonstrukce hasičských zbrojnic 12 milionů korun. Dýchací techniku a elektrocentrály obdržely dobrovolné jednotky z 59 obcí celého kraje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy