Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sára spadla do hluboké studny. Zachránila ji parta skvělých hasičů

Celý MS kraj |

Moravskoslezští hasiči mají na kontě další záchranu života. Tentokrát pomohli fence Sáře, která spadla v Chotěbuzi do 15 metrů hluboké studny.

zdroj: HZS MSK
"Ahoj pesane, ahoj... Je ten pejsek v pohodě? Jo, jo, v pohodě."

Tak spolu komunikovali zkušení hasiči, kteří spouštěli kolegu do 15 metrů hluboké studny. Spadla tam totiž fenka Sára. Na její záchranu vyrazily ve čtvrtek po 17. hodině do Chotěbuzi u Českého Těšína tři jednotky hasičů. Dvě profesionální ze stanic Český Těšína a Karviná a jedna dobrovolná z Chotěbuzi. 

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči nad studnou umístili záchrannou trojnožku, díky které do studny spustili hasiče vybaveného dýchacím přístrojem a záchranným postrojem. Během pár minut tak byla Sára zpět u svých majitelů a radovala se z připravené misky z jídlem."

Parta skvělých hasičů ukázala, že mají srdce opravdu na správném místě. Z dojemné záchrany fenky zveřejnili i video. Hasiči opět dokázali, že jsou ochotni v nelehkých podmínkách zachraňovat životy nejen lidí, ale i nejlepších čtyřnohých parťáků lidí, či dalších zvířat. 

Nahlásit chybu


K tématu

7 zraněných po nočním požáru bytu v Ostravě. Hasiči zachraňovali lidi ze střechy

24. dubna 2025 12:33 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

13 evakuovaných a 7 zraněných, včetně dítěte. V centru Ostravy hořel v noci byt plný lidí. Některé dokonce požár uvěznil a hasiči a policisté je zachraňovali z chodby, přes okno i ze střechy. Škoda je 600 tisíc korun. Hasiči včasným zásahem uchránili majetek za miliony.

Řidička u Bílé bourala do stromu, vůz skončil v příkopu. Hledali ji policisté i manžel

22. května 2025 14:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Žena za volantem nezvládla u Bílé řízení, bourala a skončila s autem v příkopu. Utrpěla velmi vážná zranění, ale dokázala zavolat na linku 112 i manželovi, který ji jel okamžitě hledat. Zastavil u policistů a požádal je o pomoc. Společně pak havarovaný vůz našli a policisté zraněné poskytli první pomoc do příjezdu záchranářů. Do nemocnice ji přepravil vrtulník.

Psa uvězněného v autě bleskově zachránili ostravští hasiči

21. července 2025 14:04 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Technická závada uvěznila v osobním autě v Ostravě malého pejska. Zoufalá majitelka zavolala na pomoc hasiče, kteří byli na místě do několika minut a bleskově pejska Tymiána vysvobodili. Hasiči zároveň doporučují, aby lidé nenechávali zvířata ani malé děti samotné v horkých dnech v uzamčených autech.


Dva zásahy Městské policie ve Frýdku-Místku zachránily děti

Dnes 11:08 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Strážníci Městské policie ve Frýdku-Místku se blýskli dvěma profesionálními zásahy. Nejprve našli dvě ztracené děti a poté vypátrali útočníka, který ohrožoval kolemjdoucí nožem.

Hard Rico se k loupeži přiznal ale chce nižší trest. Hrozí mu 7 let vězení a milion korun

V pondělí začal očekávaný soud se známým ostravským raperem Enricem Peštou, který si v hudebním světě říká Hard Rico. Ten hned v úvod líčení všechny zaskočil přiznáním viny za loupež a vydírání, ke kterému se postupně přidali i jeho kumpáni. Obžalovaní za to chtějí nižší tresty.

Nehoda na obchvatu zahltila Jablunkov a Návsí kamiony

Dnes 12:07, vydáno dnes 11:55 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V obou směrech musela být v pondělí dopoledne uzavřena silnice I/68, která slouží jako obchvat Jablunkova a současně je to spojnice se Slovenskem. Důvodem byla nehoda kamionu a osobního automobilu.

Žermanická přehrada se lidem na Světový den vody otevřela po 7 letech

Dnes 12:33 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

V sobotu se veřejnosti v rámci Světového dne vody opět otevřely hráze a další prostory přehradních nádrží. Stovky lidí zamířily například na Žermanickou přehradu, která byla přístupná po 7 letech.

V opavské věznici vznikla nová pracovní místa. V šicí dílně našly práci dvě odsouzené ženy

21. března 2026 18:13 | Opava | Yvona Fajtová

Dvě nová pracovní místa vznikla v opavské věznici díky sociálnímu podniku Ateliér Rebella. Odsouzené ženy tak získávají nejen finanční prostředky, ale i pracovní návyky, které jim mohou pomoci po návratu na svobodu.

Radnice v Palkovicích patřila Předvelikonočnímu kouzelnému dni

21. března 2026 15:42 | Palkovice | Libor Běčák

Budova palkovické radnice patřila v sobotu 21. března opět Předvelikonočnímu kouzelnému dni. Nejrůznější aktivity se konaly ve všech podlažích obecního úřadu.

Studenti Obchodní akademie a SOŠL v Opavě si vyzkoušeli, jak funguje logistika od výroby po expedici

21. března 2026 18:41 | Opava | Yvona Fajtová

Na Obchodní akademii a střední odborné škole logistiky v Opavě se uskutečnila soutěž mladých logistiků a marketérů. Studenti si v ní vyzkoušeli celý proces výroby i distribuce výrobku v praxi.

První ročník plesu uniformovaných složek byl zpestřením na konci plesové sezóny

21. března 2026 13:18 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karviné v Obecním domě Družba se uskutečnil poslední ples letošní sezóny, a ne jen tak ledajaký. Sešli se na něm členové karvinských uniformovaných složek, aby měli možnost potkat se i jinde, než při zásazích a oficiálních událostech.

V opraveném zdravotním středisku v Rychvaldě přibyly nové ordinace

21. března 2026 6:52 | Rychvald | Libor Běčák

V centru Rychvaldu začalo občanům sloužit modernizované zdravotní středisko. Upraven byl hlavní vstup, čekárny a především přibyly nové ordinace.

Městská policie v Havířově prezentovala své projekty v rámci přeshraniční spolupráce

20. března 2026 9:48 | Havířov | Bára Kelnerová

Přeshraniční spolupráce mezi Havířovem, Karvinou a polským Jastrzębie-Zdrój trvá už více než dvě desítky let. Nyní města zhodnotila projekty v oblasti veřejného pořádku a Městská policie v Havířově měla co ukázat.

Hukvaldy – největší hradní zřícenina na Moravě

Dnes 14:13 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Hrad Hukvaldy patří mezi nejrozsáhlejší hradní komplexy na Moravě a zároveň mezi místa, kde se historie přirozeně prolíná s krajinou i živou kulturou. Tyčí se nad stejnojmennou obcí v podhůří Beskyd a už z dálky láká návštěvníky svou monumentální siluetou ukrytou mezi stromy rozlehlé obory.

Hosté ve studiu: Petr Kopecký, rektor Ostravské univerzity

Ostravskou univerzitu studuje 10 a půl tisíce studentů

Rapper Hard Rico se u soudu přiznal. Ostře sledovaný proces na vstupenky

Dnes 9:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Největší soudní síň kompletně plná. Novináři se dovnitř dostali na vstupenky. U ostravského krajského soudu začal v pondělí ráno ostře sledovaný proces s rapperem Hard Ricem. Podle obžaloby měl, vlastním jménem Enrico Pešta, spolu s dalšími lidmi vymyslet a spáchat loupež a vydírání. Nečekaným překvapením bylo, že se většina obžalovaných k jednání přiznala.

Hosté ve studiu: Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU

21. března 2026 8:25 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Lékařskou fakultu OU studuje 2300 studentů

Hosté ve studiu: Pavel Horák, ředitel Věznice Heřmanice

20. března 2026 13:33 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Novelizace trestního zákona přinesla propouštění z věznic

Sára spadla do hluboké studny. Zachránila ji parta skvělých hasičů
Vydáno 7. listopadu 2025 19:34, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Moravskoslezští hasiči mají na kontě další záchranu života. Tentokrát pomohli fence Sáře, která spadla v Chotěbuzi do 15 metrů hluboké studny.

zdroj: HZS MSK

"Ahoj pesane, ahoj... Je ten pejsek v pohodě? Jo, jo, v pohodě."

Tak spolu komunikovali zkušení hasiči, kteří spouštěli kolegu do 15 metrů hluboké studny. Spadla tam totiž fenka Sára. Na její záchranu vyrazily ve čtvrtek po 17. hodině do Chotěbuzi u Českého Těšína tři jednotky hasičů. Dvě profesionální ze stanic Český Těšína a Karviná a jedna dobrovolná z Chotěbuzi. 

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči nad studnou umístili záchrannou trojnožku, díky které do studny spustili hasiče vybaveného dýchacím přístrojem a záchranným postrojem. Během pár minut tak byla Sára zpět u svých majitelů a radovala se z připravené misky z jídlem."

Parta skvělých hasičů ukázala, že mají srdce opravdu na správném místě. Z dojemné záchrany fenky zveřejnili i video. Hasiči opět dokázali, že jsou ochotni v nelehkých podmínkách zachraňovat životy nejen lidí, ale i nejlepších čtyřnohých parťáků lidí, či dalších zvířat. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000051518/sara-spadla-do-hluboke-studny-zachranila-ji-parta-skvelych-hasicu