Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž ležel na silnici v Kopřivnici bez známek života, oživovali ho kolemjdoucí i záchranáři

V Kopřivnici našli v pondělí večer na silnici 42letého muže bez známek života. Kolemjdoucí ho začali okamžitě oživovat a přivolali záchranáře. Ti bojovali o jeho život další více než půl hodinu. Nakonec se jim muže podařilo oživit a převezli ho do nemocnice. Tam ale bohužel později zemřel.

O události byli záchranáři informováni v pondělí před 21. hodinou večer. Do Kopřivnice vyjel tým rendez- vous z Frenštátu pod Radhoštěm a kopřivnická posádka rychlé zdravotnické pomoci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaačtyřicetiletý muž byl nalezen ležící na silnici, a to bez známek života. První pomoc mu začali poskytovat okolojdoucí ještě před příjezdem záchranářů. Ti zahájili rozšířenou resuscitaci. Použili přístroj provádějící nepřímou srdeční masáž, zajistili dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, zahájili podávání léků."

Po více než půl hodině intenzivního boje o život se záchranářům podařilo u muže obnovit činnost srdce.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékařka zjistila poranění hlavy a vyslovila podezření na poranění mozku. Pacient byl následně transportován a předán na anesteziologicko-resuscitačním oddělení novojičínské nemocnice."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Prověřování si převzala Služba kriminální policie a vyšetřování Nový Jičín. Všechny zjištěné skutečnosti, prověřené informace a indicie nasvědčují nezaviněnému jednání. Na zranění muže se nepodílela žádná jiná osoba, cizí zavinění bylo vyloučeno. Kriminalisté prověřili časový sled události, který byl potvrzen městským kamerovým systémem. Zranění si muž způsobil sám."

Ve středu bohužel přišla smutná zpráva. Muž totiž v nemocnici nakonec na vážná zranění zemřel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy