Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mobilní očkovací tým vyrazil do Vítkova. Na vakcínu se stála dlouhá fronta

Mobilní očkovací týmy začali objíždět odlehlejší místa našeho regionu. Což se ukazuje jako dobrá cesta k naočkování co největšího počtu lidí. Po Osoblaze a Jablunkovu vyrazili zdravotníci také do Vítkova. Zájem o vakcíny byl velký, už od rána stála před kulturním domem dlouhá fronta.

Mezi prvními naočkovanými lidmi ve Vítkově byl i 65letý Josef Žáček z obce Staré Těchanovice, které mají pouhých 142 obyvatel. Důchodce nemá chytrý telefon ani internet a tak ani pořádně nevěděl, jak se nechat naočkovat. Proto příjezd mobilního týmu do nedalekého Vítkova uvítal.

Josef Žáček, naočkovaný senior: "Určitě je to lepší, když přijedou sem. Pro nás, pro starší lidi je to těžké, protože nemáme ani chytré telefony, ani počítač. někde se registrovat je strašný problém."

Systém, kdy se očkování co nejvíce přibližuje lidem se pilotně testuje právě v našem kraji a ukazuje se, že je to dobrá volba.

Andrej Babiš, předseda vlády ČR: "MS kraj je lídr v těch projektech. jako první realizoval očkovací místa u firem a i toto je skvělá iniciativa." 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "My jsme s mobilními týmy začali hned na začátku, kdy jsme objížděli zařízení sociální péče a v tomto dále pokračujme. Prováděli jsme očkování v podnicích a teď očkujeme v odlehlých lokalitách." 
Mobilní očkovací týmy už byly v příhraničních obcích Osoblaze a Jablunkovu. V těchto dnech kraj připravuje rozvrh, do kterých dalších míst vyrazí. V plánu je také očkování neregistrovaných v místech, kde se shromažďuje hodně lidí, například v obchodech jako je Kaufland nebo Lidl.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy