Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava bude hostit Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Město i kraj slíbili podporu

Milovníkům sportu přinášíme výbornou zprávu. Mistrovství světa v hokeji bude v roce 2024 skutečně i v Ostravě. Vedení města a Moravskoslezského kraje v pondělí podepsali se svazem ledního hokeje memorandum o vzájemné spolupráci. Ostrava s Prahou stále drží rekord v návštěvnosti šampionátu z roku 2015.

Už je to černé na bílém. V Ostravar Aréně bylo podepsáno memorandum o spolupráci při pořádání Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Ostrava se tak s Prahou na více než 14 dní stane hokejovým centrem světa. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Světová hokejová elita se na českém území představí pojedenácté v historii, poprvé to bylo v roce 1933, naposledy v roce 2015. Věřím, že si za tři roky užijeme nezapomenutelný šampionát, a že naši skvělí fanoušci přinesou českému týmu štěstí a třeba i nějakou medaili. Naposledy to totiž našim hokejistům bronzově cinklo v roce 2012, zlato jsme naposledy vybojovali před jedenácti lety. Našim hráčům přeji stupně vítězů samozřejmě i dříve, ale kdyby se zadařilo i v roce 2024, bylo by to skvělé."

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Jsem nesmírně potěšen, že si Mezinárodní hokejová federace vybrala znova Českou republiku jako místo konání Mistrovství světa 2024, ještě raději jsem pak za to, že šampionát se uskuteční i u nás v Ostravě, v naší městské hokejové hale. Jsem si jist, že se nám, jako doposud, podaří udržet laťku organizace celé akce hodně vysoko, a že těch více než 14 dní bude pro Ostravu opět hokejovým svátkem, který si nejen hokejisté, ale hlavně fanoušci pořádně užijí."

Mistrovství světa je nejprestižnějším turnajem, který pořádá Mezinárodní hokejová federace, jež tvoří 81 národních svazů. Poslední mistrovství světa bylo v Ostravě v roce 2015 a diváci mu vytvořili skvělou kulisu. Návštěvnost ještě nebyla překonána. 

Tomáš Král, prezident Českého svazu ledního hokeje: „Ostrava tradičně nabízí jak zúčastněným mužstvům, tak fanouškům a všem ostatním hostům skvělé podmínky. Nepochybuji, že stejně tomu bude i v roce 2024 a že se znovu společně pokusíme překonat historický rekord v návštěvnosti mistrovství světa, jak se nám to podařilo v letech 2004 a 2015."

Ostrava a Moravskoslezský kraj shodně pořadatelům přispějí po 30 milionech korun. Šampionát se uskuteční od 10. do 26 května 2024. Diváci v Ostravě mohou vidět 28 zápasů v základní skupině a pak ještě dvě čtvrtfinále. Zbytek zápasů se odehraje v Praze. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy