Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Dny NATO v Ostravě přiletí poprvé bojový letoun F-35. Půjde o největší akci letošního roku v naší zemi

Dny NATO na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově opět letos představí několik unikátních strojů. Vůbec poprvé na tuto aeroshow přiletí supermoderní stíhačka F-35 a také se znovu vrátí konvertoplán Osprey. Pořadatelům se podařilo dohodnut s ministerstvem zdravotnictví účast až 40 tisíců diváků.

21. ročník Dnů NATO bude ve znamení zbraní budoucnosti. Italská letectvo do Mošnova vyšle letoun 5. generace supermoderními  technologiemi nabitou stíhačku F-35. Tento víceúčelový letoun je vybaven také technologií stealth, díky které je na běžných radarech neviditelný. 

Zbyněk Pavlačík, Jagello 2000, organizátor akce: "Máme velkou radost, že Dny NATO do třetí dekády vstupují prezentací nejmodernějších technologií, které nyní jsou."

Armáda Spojených států amerických se pochlubí bezpilotním letounem Reaper, který bude na akci pro veřejnost poprvé. Znovu také přiletí unikátní konvertoplán Osprey, který se dokáže za letu transformovat z letadla na vrtulník. Na akci bude moci dorazit 40 tisíc lidí každý den. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Jsem rád, že se znovu sejdeme a budeme si moci moci užít vojenskou techniku, leteckou techniku a další složky integrovaného záchranného systému."
 Tomáš Macura, primátor Ostravy: "My jako město kromě finanční podpory opět zapojíme svou ozbrojenou složku Městskou policii Ostrava, která bude mít na starosti organizační záležitosti plus dynamickou ukázku."

Celkem je připraveno 37 ukázek a 75 kusů techniky. Návštěvníci musejí mít dopředu pořízenou vstupenku a musejí doložit, že jsou buď naočkovaní, prodělali Covid 19 a nebo mají platný test. Dny NATO se uskuteční 18. - 19. září. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy