Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči bojují už třetí den s požárem seníku ve Lhotce. Zemědělci přišli o krmivo na zimu

Hasiči už třetí den bojují s požárem seníku ve Lhotce na Frýdeckomístecku. Doutnající seno musí být z objektu vyvezeno, rozhrabáno a důkladně skropeno vodou. Veškeré zásoby krmení na zimu jsou ale zničené.

V sobotu 28. srpna vyrazili k ohlášenému požáru seníku ve Lhotce první jednotky hasičů z Frýdku - Místku. Bylo šest hodin odpoledne a postupně byly povolávány další a další jednotky především dobrovolných hasičů. Bylo jasné, že likvidace požáru potrvá dlouho a bude potřeba zajistit mnoho vody. 

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZSMS kraje: "Už po příjezdu prvních jednotek na místo události byl seník o půdorysu přibližně 20 x 60 metrů požárem zcela zasažen, uvnitř bylo uskladněno téměř 1500 balíků sena určených pro krmení. Hasiči v první fázi zásahu chránili vodními proudy vedle stojící budovu, postupně k hašení seníku nasadili osm vodních proudů."

Na nedalekém rybníce bylo zřízeno čerpací stanoviště se třemi čerpadly. Odtud jednotky dopravovaly kyvadlově vodu na požářiště cisternami. Seno bylo nakladačem majitele postupně vyváženo na sousední louku, kde jej hasiči rozhrabávali a dohašovali. To ale v neděli zakázal statik.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZSMS kraje: "Statik v průběhu odpoledne zakázal vstup do objektu civilním osobám, velitel zásahu si proto na místo povolal pásové rypadlo se lžící od kolegů ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Díky němu mohou hasiči seno vyvážet, aniž bychom vstupovali pod poškozenou konstrukci."

Práce na likvidaci požáru pokračovaly i v pondělí. Předběžná škoda byla stanovena na dva miliony korun. Zemědělci přišli o veškeré krmivo na zimu. Příčina požáru je v šetření, vyšetřovatelé ještě v pondělí nemohli dovnitř. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy