Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Dny NATO v Mošnově se vrátili diváci. Poprvé mohli obdivovat supermoderní stíhačku F- 35

Pokud jste z Moravskoslezského kraje jistě jste o víkendu zaznamenali zvýšený pohyb letadel po obloze. V Mošnově na letišti Leoše Janáčka Ostrava se totiž uskutečnil další ročník Dnů NATO a tentokrát už opět zase s diváky. Ke hlavním tahákům patřila neviditelná supermoderní stíhačka F-35.

Dny NATO v Mošnově byly opět událostí víkendu a to nejen v rámci našeho kraje ale celé země, protože šlo v letošním roce o akci s největším povoleným počtem diváků. Za oba dny letiště navštívilo 60 tisíc lidí. Největšími hvězdami byla supermoderní stíhačka neviditelná F- 35 a bezpilotní letadlo Reaper. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Jak je vidět, Dny NATO bez diváků prostě nejsou Dny NATO, takže já jsem moc rád, že se to podařilo."

Mnohá letadla se divákům představila i ve vzduchu a působivý byl také společný výsadek českých a izraelských výsadkářů z letounu CASA. Na zemi zaujal obří transportní letoun Super Galaxy, který si mohli lidé prohlédnout i zevnitř.

anketa: návštěvníci: "Nevím, jak pro děti, ale pro tatínky je to dobré."
"Libí se mi, že  je to takové letecké a vojenské." 
"Byli jsme v letadle a to bylo hrozně super."

Kromě letadel mohli návštěvníci sledovat i ukázky zásahů nebo techniky dalších složek integrovaného záchranného systému. Hasiči například prezentovali Titana, který může hasit i uprostřed hořícího ohně. 

David Kareš, zástupce velitele, Záchranný útvar HZS ČR Hlučín: "Prezentujeme obě zodolněné cisternové stříkačky, jak ZZS 15 tak CZS 40, což jsou speciální stroje určené k zásahům v nebezpečných podmínkách." 

Policisté kromě ukázek zajišťovali i bezpečnost v okolí Mošnova, strážníci představili například kynologickou skupinu.

Záchranná zdravotnická služba předvedla nejen svou techniku, ale zároveň se v jejich stanech mohli návštěvníci naučit správně provádět první pomoc. Na akci se představilo celkem 17 zemí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy