Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči z MS kraje uspěli v anketě hasič roku 2020. Nejnáročnějším zásahem byl požár v Bohumíně

Hasiči z Moravskoslezského kraje uspěli v celostátní anketě hasič roku 2020. Nejnáročnějším zásahem loňského roku byl vyhodnocen tragický požár panelového domu v Bohumíně, oceněn byl ale také Jiří Němčík v kategorii velitel roku a mezi zaměstnanci byla oceněna ekonomka Daniela Budínová.

V anketě Hasič roku za rok 2020 získali zástupci našeho kraje hned tři ocenění. Nejnáročnějším zásahem minulého roku byl požár výškového domu v Bohumíně, při kterém zahynulo 11 lidí, z toho 3 děti. Vzhledem k místu požáru, množství obětí a jeho rychlému rozvoji se jednalo o fyzicky, a především psychicky extrémně náročný zásah.

Radim Kuchař, zástupce ředitele HZS MS kraje: "Dva profesionální hasiči, později podporovaní ještě dalšíma dvěma dobrovolnými hasiči ze Starého Bohumína, předvedli naprosto heroický výkon, který byl na hranici osobního nasazení a později nasadili i vlastní životy přímo při tom zásahu v bytě."

V kategorii velitel roku byl na třetím místě vyhlášen Jiří Němčík, který se vypracoval na vedoucího Integrovaného záchranného systému, je styčný důstojník speciálních odřadů USAR a WASAR, v roce 2014 např. velel při záchranných akcích u povodní v Bosně a Hercegovině. Byl také klíčovým mužem při koordinaci odběrových míst a odběrových týmů v době pandemie.

Jiří Němčík, HZS MS kraji: "Byl jsem morálně ohodnocen za to, co jsem za takřka čtvrtstoletí u hasičského záchranného sboru udělal, takže opravdu mě to potěšilo."

Na třetím místě také skončila – v kategorii „Zaměstnanec roku 2020“ ekonomka Daniela Budinová, která má na starosti rozpočet krajského ředitelství hasičů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy