Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začaly volby do Poslanecké sněmovny parlamentu. V Mariánských Horách se volí tradičně na radnici

Ve dvě hodiny odpoledne se samozřejmě také v MS kraji otevřely volební místnosti. O hlasy voličů se u nás v regiony uchází 19 stran a hnutí. Do volebního boje se vydaly všechny současné parlamentní strany. Vítězství z minulých voleb obhajuje v našem kraji hnutí ANO. S kamerou jsme navštívili Mariánské Hory v Ostravě, kde se volí přímo na radnici.

Zájem o volby do Poslanecké sněmovny parlamentu byl v Ostravě - Mariánských Horách jako vždy v prvních minutách velký a velmi rychle se vytvořila fronta. I když šlo prověřování totožnosti členům volební komise od ruky, občas je zdrželi voliči, kteří si odmítli nasadit roušku. Volit samozřejmě mohou, ale musejí být ve volební místnosti sami. 

Radomír Čimbura, předseda volební komise Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky: "Když někdo přijde bez roušky, tak to přerušíme, vydesinfikuje se místnost a pak e pokračuje." 

V Moravskoslezském kraji si občané vybírají z 19 stran a hnutí, což je o 7 méně než v roce 2017. Jedno politické uskupení může mít maximálně 36 kandidátů. Před 4 roky v našem kraji vyhrálo ANO s 35 procenty hlasů, druhé bylo SPD s necelými 14 procenty a třetí Sociální demokracie s 9 procenty. Jak to bude letos se dozvíme v sobotu. 

anketa, voliči: "Jsem stabilní volič Sociální demokracie."

"Abych vám řekl pravdu, tak dotěď nevím koho budu volit." 

"Chci volit tak, abych měla čisté svědomí."

"Já myslím, že voleb by se měl zúčastnit každý, ať si pak nestěžuje." 

Celkem se v Moravskoslezském kraji uchází o poslanecká křesla 506 kandidátů. Vybráno jich bude 22, což je určeno lidnatostí kraje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy