Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obžalovaný milenku uškrtil při sexu a pak ji zakopal v lese. U soudu v Ostravě mu hrozí mu výjimečný trest

Senát Krajského soudu v Ostravě dnes musel vyslechnout popis vraždy, jako z hororu. Obžalovaný muž nejprve při sexu v autě uškrtil svou milenku a pak ji odhodil do lesa. Později se na místo vrátil a dlouhé hodiny kopal hrob, aby tělo lépe schoval. Motivem činu byl dluh, který u zavražděné ženy měl.

Loni v létě nahlásil manžel pohřešování své 42leté ženy z Havířova. Policisté zahájili pátrání a při tom se zaměřili zejména na okolí řeky Lučiny, kde byl naposledy zachycen signál jejího mobilu. Nalezena byla ale až za několik dní. Bohužel mrtvá. Zardousil ji její milenec při sexu v autě.

soused zavražděné: "Čekali jsme, že se najde. I jedna policistka, co tady byla, říkala nebojte se, my ji najdeme. To je něco strašného, že se může tohle stát tady."

Kde tělo leží, řekl policistům vrah Lubomír Gavenda. Při výslechu tvrdil, že šlo o nešťastnou náhodu. Prý měla ráda při sexu tvrdší zacházení a rdoušení vyžadovala. On to ale přehnal, protože s tím neměl zkušenosti. Vše co následovalo dělal v šoku.  Při vyšetřováni vyšlo najevo, že si ale počínal velmi promyšleně. Například ještě s tělem v kufru jel do jejího bytu zřejmě pro peníze.

Michal Król, státní zástupce: "Zatímco při vyšetřování popisoval pan obžalovaný situaci tak, že byl v šoku a ve stresu, tak z pozice obžaloby je jeho počínání spíše dokladem jakési předpřipravenosti, úkladnosti a snahy zamést stopy."

Gavenda tělo nejprve pohodil v lese poblíž šikmého kostela v Karviné Dolech a až později zajel do hobbymarketu pro krompáč a lopatu, aby tělo zakopal. Pracoval na tom téměř celou noc. 

Lubomír Gavenda, obžalovaný: "Mi je to líto a omlouvám se."

Podle státního zástupce byly motivem vraždy dluhy. Od milenky si půjčil 100 tisíc korun, které prohrál ve sportovních sázkách. Před soudem se přiznal. Žalobce mu navrhl 17 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy