Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škrtič z Žermanic dostal 16 let. Milenku zardousil při sexu

Již druhý den po zahájení hlavního líčení s Lubomírem Gavendou, který se přiznal k zardoušení své milenky, vynesl senát Krajského soudu v Ostravě rozsudek. Vrah stráví za mřížemi 16 let. Motivem byl dluh, který u ženy měl a nechtěl ho vracet.

Když se loni v létě nevrátila domu 42letá žena z Havířova, zalarmoval její manžel policii, která ženu začala hledat. Zároveň s pátrací akcí, vyslýchali kriminalisté osoby z jejího okolí. To je dovedlo až ke 41letému Lubomíru Gavendovi, který byl její milenec a jak se později ukázalo i její vrah. 

Michal Król, státní zástupce: "K usmrcení mělo dojít v rámci jejich vzájemného intimního aktu."

Gavenda tělo odhodil v lese a zaházel ho větvemi. Později si opatřil nářadí, na místo se vrátil a 5 hodin kopal hrob, aby tělo schoval. Po odhalení tvrdil, že šlo o nešťastnou náhodu při sexu, když přehnal rdoušení, které partnerka vyžadovala. Žalobce mu ale neuvěřil, protože ještě s tělem v kufru jel do jejího bytu, kde zřejmě hledal peníze. Navíc se ukázalo, že  měl u ženy dluh. 

Michal Król, státní zástupce: "Z pozice obžaloby je jeho počínání spíše dokladem jakési předpřipravenosti, úkladnosti a snahy zamést stopy."
Lubomír Gavenda, obžalovaný: "Mi je to líto a omlouvám se."

Obžalovaný se před soudem přiznal a řešila se tedy hlavně výška jeho trestu. Ohrožen byl sazbou15 - 20 let nebo výjimečným trestem. Soud se nakonec rozhodl pro 16 let za mřížemi. 

Veronika Ralevská, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: "Soud přihlédl jako k polehčující okolnosti zejména k prohlášení viny u hlavního líčení a obžalovanému dále polehčoval jeho řádný způsob života před spácháním činu a projevená lítost."

Gavenda musí také zaplatit manželovi zavražděné ženy odškodné ve výši 800 tisíc korun. Obžalovaný trest přijal a pouze pozůstalí budou řešit, zda se spokojí s přiznanou škodou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy