Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odborníci na urgentní medicínu se sešli v Ostravě, Dostálovy dny mají za sebou 27. ročník

Prestižní kongres Dostálovy dny urgentní medicíny se znovu vrátily do Ostravy. Zdravotníci z celé naší země se tak mohli dozvědět novinky v oboru a také si vyměnit zkušenosti se svými kolegy. Část kongresu byla věnována pandemii Covid 19.

Urgentní medicína je jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících oborů medicíny a je velmi důležité, aby se zdravotníci neustále s novinkami a trendy seznamovali. Proto také vznikl odborný kongres Dostálovy dny urgentní medicíny a v Ostravě se konal už jeho 27. ročník. Záchranná služba MS kraje patří k nejlepším v zemi.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Pevně věřím, že to, že se tomu věnujeme, se podepsalo na tom, že věci typu medicína katastrof zvládáme bez větších problémů."

Část letošního kongresu byla věnována pandemii koronaviru a proto byl mezi hosty i epidemiolog Rastislav Maďar.

Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity: "Urgentní medicína je alfa a omega kvalitní akutní péče o pacienta. Pokud nefunguje její spolupráce s přijímající nemocnicí, tak to vede k frustraci lidí, kteří jsou v prví linii."

V prvním ze tří dnů kongresu byla jedna z prezentací věnována i dopadům pandemie na psychiku zdravotníků.

Jana Šeblová, vědecký sekretář Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP: "Ze začátku to byly obavy. Většina zdravotníku neměla obavy o sebe, ale o své blízké a o své pacienty."

Dalšími tématy kongresu byla například péče o pacienty s vážnými úrazy, blok o problematice popálenin či medicíně katastrof. Konferenční příspěvky se týkají rovněž tématiky urgentních příjmů a přednášek zaměřených na nelékařské zdravotnické pracovníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy