Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově vyhlíží lepší časy, nad vodou ho drží nákladní doprava

Letiště Leoše Janáčka Ostrava pandemie covidu silně zasáhla a osobní doprava je až na jednu pravidelnou linku zastoupena pouze rekreačními charterovými lety. Kvůli zhoršené epidemiologické situaci posunul rozlétání další linky i polský LOT. Naopak nákladní doprava ale stále roste.

Polská letecká společnsot LOT měla v plánu od října znovu rozlétat pravidelnou linku mezi Ostravou a Varšavou. Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci k tomu ale nedošlo a letadla by tato dvě města měla spojit až od jara příštího roku. Z Ostravy tak s pasažéry létá jen dvakrát týdně linka do Londýna a hlavně charterové let. 

Jaromír Radkovský, ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava: "V současné době lítáme jen jednu pravidelnou linku to je Londýn,  ale po nějakém neurčitém zahájení sezóny, kdy jsme nevěděli jak budou lidé na dovolené létat, se to zlepšilo a teď máme pozitivní výsledky, protože sezóna se rozlítala. Samozřejmě není to ani na čtyřiceti procentech proti tomu, na co jsme byli zvyklí před dobou covidu."

Letiště se ale nevzdává a snaží se o další rozvoj osobní dopravy. Kromě spojení s Varšavou chce napojení ještě na další velká letiště. 

Jaromír Radkovský, ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava: "V současné době jednáme nejenom s Lotem, ale ještě s jinou leteckou společností a pořád je pro nás z Ostravy důležitý hub Mnichov nebo Vídeň. Varšava by zůstala, takže to jsou tři velké huby. Kromě Ryanairu, který dneska lítá do Londýna, bychom chtěli příští rok otevřít ještě další dvě linky. Uvažujeme o Itálii a o Německu nebo o ještě druhém městě v Anglii."

I přes problémy v osobní přepravě se letišti daří neustále rozšiřovat nákladní dopravu. V letošním roce už cargo narostlo o 30 procent. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy