Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté rozprášili gang zlodějů katalyzátorů. Muži kradli především v MS kraji

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Policisté rozprášili gang zlodějů katalyzátorů, který působil po celém našem kraji, ale občas vyjel i jinam. Na zadržení pachatelů se podílela i zásahová jednotka.

Na jaře letošního roku zaznamenali policisté zvýšený počet krádeží katalyzátorů z osobních po celém MS kraj. Kriminalisty postupně dovedly stopy až ke skupině 6 mužů, kteří ukradli nejméně 27 katalyzátorů s vysokým obsahem drahých kovů. Gang měl přesně rozdané úkoly.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "Hlavní z pachatelů měl vše řídit a rozdělovat úkoly, další měl vytipovávat motorová vozidla, převážně se jednalo o starší vozidla různých značek. Následně měl informovat další spolupachatelé a uvést jim lokalitu výskytu vozidla a ti pak měli na místo přijet a katalyzátory odcizit. Jeden z pachatelů měl hlídat. Samotná krádež byla otázkou několika málo minut."

Na začátku listopadu měli kriminalisté dostatek důkazů a tak s pomocí zásahové jednotky muže zatkli. Dva z nich totiž měli zbraně. Při domovních prohlídkách policisté našli zvedák, kterým při krádeži zvedali auta i nástroje k odřezání katalyzátoru. 

Marek Górecki, automechanik: “Pro zručného člověka je krádež katalyzátoru otázka 5 minut a samotná krádež nezpůsobuje žádný hluk. Sami máme zkušenost, kdy přijel klient, kterému zloději z auta ukradli katalyzátor. Měnili jsme mu ho za nový. Pohybuje se to od 6 třeba až do 40 tisíc korun."

Gang katalyzátory dodával překupníkům. Zda končily v autoservisech a nebo u obchodníků, kteří z nich získávají drahé kovy, policisté neupřesnili. Škoda je je přes 100 tisíc korun a není vyloučeno, že toho mají na svědomí více. Hrozí jim 8 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy