Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Téměř 7 tun, policisté zastavili přetíženou dodávku

Policisté dálničního oddělní Frýdek-Místek se nestačili při čtvrteční kontrole dodávky divit. Maximální povolenou hmotnost včetně nákladu totiž její řidič překročil téměř dvojnásobně. Auto vážilo téměř 7 tun. Řidič byla na místě udělena kauce 40 tisíc korun, kterou také zaplatil.

Dopravní policisté dálničního oddělení Frýdek-Místek zastavili na kontrolním stanovišti ve čtvrtek extrémně přetíženou dodávku.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Na kontrolním stanovišti v souladu s předpisy provedli nízkorychlostní kontrolní vážení na přenosných vahách. Zjistili, že dodávka, u které je hmotnost včetně nákladu povolená maximálně do 3,5 tuny vážila téměř 7 tun."

Povolení pro zvláštní užívání vozidla řidič při kontrole nepředložil. Do doby, než toto povolení vyřídí nebo odstraní závadu tak, že přeloží náklad, mu byla další jízda zakázána.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Přestupků, kterých se jako řidič a také jako provozovatel dopustil tím, že jím užívané vozidlo převyšovalo zákonem povolenou hmotnost, byly oznámeny příslušnému úřadu k dalšímu projednání."

Aby se správnímu řízení nevyhýbal, byla mu uložená kauce ve výši 40 000 korun, kterou na místě zaplatil.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail